Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas
Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Spalio 25-ąją trečiųjų gimnazijos klasių mokiniai išvyko į ilgai lauktą kelionę – į Vokietiją....

Gimnazistų paroda

Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

  Bibliotekoje eksponuojama gimnazistų tapybos darbų paroda " Rudens spalvos "                ...

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

2018 metų pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė,...

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną mūsų gimnazistai jau ne pirmus metus mini ant Juknaičių alkakalnio.

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Iki naujų mokslo metų pradžios likus vos keletui dienų, JAV ambasada pakvietė moksleivius ir...

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Idėjos autorė ir vadovė - Rita Kurpeikytė Scenarijaus autorė - Irena Arlauskienė Vedėjai -...

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Už generalinės repeticijos ir premjeros nuotraukas dėkojame R.Lukošiui ir...

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

https://www.silaineskrastas.lt/gyvenimas/silutiske-kotryna-sekmes-kelias-veda-i-londona/ Pasakoja...

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus: A.Žulys (II vieta, ruošė...

Trispalvės akimirkos

Trispalvės akimirkos

https://www.facebook.com/silutespirmojigim/posts/1666072576786401 Fotografavo S.Ranauskas,...

 • Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

  Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

 • Gimnazistų paroda

  Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

 • Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

  Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

 • Baltų vienybės dieną

  Baltų vienybės dieną

 • Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

  Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

 • Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

 • Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

  Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

 • Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

  Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

 • Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

  Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

 • Trispalvės akimirkos

  Trispalvės akimirkos

Spektaklį pristatė A.Bendžiūtė: iandien pristatau jums savo projektinį darbą, kurio tikslas buvo išmėginti ir patirti, ką reiškia dirbti su teatro grupe, režisuoti spektaklį, paragauti, taip vadinamos, tikrosios „virtuvės“. Šio darbo metu teko ir pačiai vaidinti – pavaduoti sergančius aktorius, reikėjo priimti sprendimus, kartais atsisakyti vienų dalykų ir juos pakeisti kitais.

 

Pirmuosius teatro būrelio susitikimus pradėjome ne nuo repeticijų. Visų pirma išsirinkome kūrinį – M.Korenkaitės "Pabėgimas į "Akropolį" („Atviro rato“ aktorė), pasidalinome vaidmenimis ir kūrėme veikėjų charakterius. Kiekvienas - Darius, Živilė, Audrius ir kiti  - turėjo savo praeities istoriją, hobius, draugus. Aktoriai bendravo tarpusavyje, taip atskleisdami veikėjų bruožus, pomėgius ir įsijausdami į savo vaidmenį.

Mokantis tekstą, vaidinant, repetuojant mums kilo naujų idėjų, kurios šiek tiek pakeitė originalų scenarijų ir suteikė vaidinimui savito skonio. Pavyzdžiui:

·         „Akropolio“ mergaitės puikiai „apsiėjo“ ir be operatoriaus.

·         Pridėjome sceną, kurioje Živilė perka cigaretes iš apsaugos darbuotojo Audriaus.

·         Šiek tiek pakoregavome vagystės sceną.

Mūsų grupei teko priimti daug sprendimų, kaip sukurti aiškų ir apčiuopiamą kai kurių daiktų vaizdą:

·         Patys gaminome cigaretes, todėl pasikliaujame žiūrovo vaizduote.

·         Ilgą laiką galvojome, kaip sukurti sceninius veikėjų namus, jog juos būtų patogu keisti ir susidarytų aiškus vaizdas, jog aplinka pasikeitė.

·         Sunku buvo apsispręsti, kaip sukurti prekybos centro „Akropolis“ vaizdą. Planavome kurti plakatus, rodyti filmuotą medžiagą, tačiau paskutinis mūsų variantas – dėžė, kurioje telpa viskas, ką norėjome parodyti ir pasakyti žiūrovui.

·         Taip pat daug kitų smulkmenų, be kurių spektaklis nebūtų toks išsamus: suplėšytos Živilės pėdkelnės, antenos stogo imitavimui, salės užtemdymas pasibaigus vaidinimui ir t.t.

Nors dirbome atsakingai ir priėmėme daug sprendimų, tačiau dažnai iškildavo abejonių, ar mūsų spektaklis išvys dienos šviesą. Visą žiemą dažniausiai į repeticijas susirinkdavo ne visi: nuo repeticijų mus stabdė ligos ir asmeniniai reikalai. Buvome keletą kartų susipykę ir planavę keisti aktorius, tačiau galiausiai supratome, jog tik bendromis jėgomis pasieksime norimo rezultato.

Taip pat mūsų spektaklis nebūtų toks detalus ir kruopštus, jei mums nebūtų padėję žmonės, kuriems turime padėkoti: staliui Albertui Kleizai už puikiai mums pasitarnavusią spintelę, fotografui Ramūnui Lukošiui už nuostabias, aktorių jausmus perteikiančias repeticijų ir premjeros nuotraukas, Emilijai Arnašiūtei už pagalbą kuriant Jūratės įvaizdį, pirmajam mūsų žiūrovui ir vertintojui Gediminui Bendžiui, afišos autoriui Rokui Radavičiui, sutrikusio intelekto žmonių bendrijai „Viltis“ už antenas.

Taigi, po ilgų ir sunkių repeticijų mes jums pristatome realistinį spektaklį, kuris nusikelia apie dešimt – penkiolika metų atgal, kai mobilieji telefonai nebuvo tokie populiarūs, susisiekti su artimaisiais buvo sunkiau, o „Akropolis“ buvo naujovė – visų geidžiama svajonė. Tačiau nesvarbu, kokiame laikmetyje gyvena, jaunuoliai patiria tokią pačią skausmingą paauglystę. Mūsų spektaklis vaizduoja vienišus jaunus žmones, kuriems reikia šilumos ir meilės, jie nori būti suaugę, tačiau laimingi kaip vaikai. Raginu jus ne tik stebėti spektaklį, tačiau kartu pagalvoti ir suprasti, kas yra vaizduojama."

 

0438958
Šiandien
Vakar
110
375