Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

Mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytojos R.Klimanskienė ir N.Mulerova jau ketvirtus metus...

Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose Vilniuje, kur buvo kalbama...

Tarptautinių mainų programa vyksta sklandžiai

Tarptautinių mainų programa vyksta sklandžiai

Spalio 25 - lapkričio 5 dienomis mūsų gimnazistai ir mokytojai A.J.Ežerinskiai dalyvauja...

Iniciatyvos

Iniciatyvos "NE KONKURUOTI, O BENDRADARBIAUTI" laimėtojai keliaus į Briuselį

http://lzinios.lt/lzinios/Prie-kavos/kuriame-lietuva-kartu-/252468 Nuo 2017 m. vasario...

Gimnazistai Baltų vienybės dieną minėjo ant piliakalnių

Gimnazistai Baltų vienybės dieną minėjo ant piliakalnių

Rugsėjo 22 dieną minima Baltų vienybės diena. 2017 metai Lietuvoje paskelbti Piliakalnių...

IIb ir IIc keliavo Ievos Simonaitytės keliais

IIb ir IIc keliavo Ievos Simonaitytės keliais

 II b ir II c su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis V.Galinskiene ir J.Ežerinske vyko į...

Eivano Maksvyčio dovana būsimiems IT specialistams

Eivano Maksvyčio dovana būsimiems IT specialistams

Švedijoje dirbantis ir gyvenantis "Ericsson" IT programų skyriaus vadovas Eivanas Maksvytis pirmą...

Rugsėjo pirmoji - Svajų ir siekių diena

Rugsėjo pirmoji - Svajų ir siekių diena

    Šilutės pirmosios gimnazijos Rugsėjo pirmosios šventė „Svajų ir siekių diena“ 2017...

"Tėviškės keliais" - 2017

Birželio 21 d. mes, Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojai su mokytojais senjorais, vykome į...

 • Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

  Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

 • Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

  Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

 • Matematikos popietėje varžėsi pirmokai gimnazistai

  Matematikos popietėje varžėsi pirmokai gimnazistai

 • Tarptautinių mainų programa vyksta sklandžiai

  Tarptautinių mainų programa vyksta sklandžiai

 • Iniciatyvos

  Iniciatyvos "NE KONKURUOTI, O BENDRADARBIAUTI" laimėtojai keliaus į Briuselį

 • Gimnazistai Baltų vienybės dieną minėjo ant piliakalnių

  Gimnazistai Baltų vienybės dieną minėjo ant piliakalnių

 • IIb ir IIc keliavo Ievos Simonaitytės keliais

  IIb ir IIc keliavo Ievos Simonaitytės keliais

 • Eivano Maksvyčio dovana būsimiems IT specialistams

  Eivano Maksvyčio dovana būsimiems IT specialistams

 • Rugsėjo pirmoji - Svajų ir siekių diena

  Rugsėjo pirmoji - Svajų ir siekių diena

 • "Tėviškės keliais" - 2017

Ketvirtokė gimnazistė Emilija Puodžiuvytė šiuos mokslo metus pradėjo ne, kaip įprasta Rugsėjo 1, o gerokai anksčiau. Mokėsi ji Bukstehudės Halepageno gimnazijoje 8-12 klasių vokiečių kalbos pamokose. Viso to "kaltininkas" - ilgametis mūsų gimnazijos draugas, tarptautinių mainų vadovas Hermanas Hausmanas, kuris, sužinojęs iš mainų vadovų Ežerinskių, jog Emilija negalėjo dalyvauti tarptautiniuose trečiokų gimnazistų mainuose, pasiūlė merginai atvykti į Vokietiją ir patobulinti savo vokiečių kalbos įgūdžius (mergina buvo gyvenusi metus Vokietijoje, tačiau kalbos tobulėjimui, pasak jos, ribų nėra). 

Emilija pasakojo daug, tačiau labiausiai "įstrigo" jos žodžiai, kad negalima švaistyti laiko, reikia dirbti, mokytis kalbų, rasti jėgų, motyvacijos. Taip pat ji pažymėjo, jog jai patiko vokiečių mokinių ir mokytojų santykiai, pagarba, kai kalba vienas, o kiti klauso. Nemažai žmonių ypač palaikė Emilijos norą mokytis vokiečių kalbos, buvo draugiški. Priėmusi šeima rūpinosi merginos laisvalaikiu, parodė nemažai įdomių vietų (pvz., Hamburgo žvejų turgus, į kurį reikia vykti labai anksti), o idėjos sumanytojas mokytojas H.Hausmanas vedė ekskursiją po turistams nerodomas vietas mokykloje ir Bukstehudėje (pvz., jogos kambarys suaugusiems, besimokantiems po pamokų).  "Stengiausi išnaudoti visą laiką, kuris man duotas - per vokiečių kalbos pamoką užsirašydavau sakinius, kurių nesuprantu, tada namie išsiversdavau, rašiau dienoraštį, bendravau su žmonėmis, manau, kad padariau labai daug", - pasakojo Emilija.

Jūsų dėmesiui - ištraukos iš Emilijos dienoraščio, nuotraukos, taip pat sveikinimas Halepageno gimnazijos svetainėje su pačios dalyvės vertimu į lietuvių kalbą. 

(...) Pirmadienis 2017-08-14
Į mokyklą atvykome 7:00 , kadangi Vicky (mergina, pas kurią gyvenau visas tris savaites), norėjo mane supažindinti su mokykla. Mokykla padalinta į A,B,C,D ir E dalis, tad užtrukome gan ilgai. Ji įspūdingai didelė ir be galo graži. Prasidėjus pamokoms ėmiau jaudintis, nes kiekvienoje pamokoje man teko pačiai save pristatyti ir mokytojams, ir mokiniams. Viskas, ką tuo metu apie save galėjau pasakyti buvo: "Sveiki, aš vardu Emilija, atvykau iš Lietuvos ir mokysiuosi su jumis ateinančias tris savaites." Pamokose sekėsi labai gerai, mokiniai be galo draugiški, mokytojai supratingi ir visada pasiruošę padėti. Pamokų metu klausiausi mokinių ir mokytojų, išgirtus naujus žodžius ar nežinomus posakius užsirašiau ir grįžusi namo su Vicky ir jos tėvelių pagalba bandome viską išsiversti. Tiesa, taip pat vokiškai, kadangi taip išmokstu dvigubai daugiau. Galiu drąsiai sakyti, kad pirmą dieną Halephagen mokykloje praleidau turiningai. Išmokau ir prisiminiau tikrai daug.(...)

(...) Antradienis 2017-08-15
Pirmą pamoką turėjau pas tarptautinių mainų programos vadovę I.Schleinitz (vokiečiai sako: "Frau Schleinitz", o tai būtų "Ponia Schleinitz"). Ji skyrė 10 minučių savo pamokos mano pristatymui. Keista, bet antrą dieną mokykloje man sekėsi geriau suprasti kitus. Pamokos nebuvo tokios sudėtingos kaip pirmadienį. Penktą pamoką turėjau laisvą ir buvau pakviesta į pas direktorę į kabinetą. Ji norėjo išgirsti, kaip man sekėsi pirmadienį. Gyrė, kad mokytojai apie mane atsiliepė labai gerai. Dėkojo, kad atvykau ir džiaugėsi, kad turėdama tris savaites atostogų Lietuvoje, aš sutikau
atvykti čia ir tas tris savaites skirti kalbos gerinimui. Direktorė uždavė man daug klausimų ir sakė esanti labai sužavėta mano kalbos įgūdžių ir patenkinta mano atsakymais. Per šias dvi dienas pastebėjau, jog mokytojai čia labai gerbiami, mokiniai vieningi, visad vieni kitus papildo, visi laisvai bendrauja, niekas nieko nepertraukinėja ir išklauso. Tai man labaiusiai įstrigo galvoje. (...)

(...) Paskutinė diena HPS
Turbūt niekad nebuvo taip liūdna palikti mokyklą. Paskutinės pamokos, paskutiniai pietūs su draugais valgykloje ir paskutinės nuotraukos kartu. Šios trys savaitės buvo kažkas neįtikėtino. Tad faktas, kad visa tai baigėsi, mane tiesiog graudino. Bet šilti draugų apkabinimai nuvalė visas ašaras. (...)

Šeštadienis 2017-09-12
Kėlėmės 5 valandą ryto, nes skrydis buvo iš Hamburgo 9 valandą. Tačiau mano skrydis į Lietuvą buvo atšauktas. Ir ta, (dar viena), paskutinė diena su šeima buvo turbūt pati geriausia. Vykome pas Vicky tėvelių draugus gaminti vakarienės kartu. Tas vakaras buvo vienas įspūdingiausių. (...)

http://www.halepaghen-schule.de/ueber-uns/gastschueler/1017-herzlich-willkommen-emilija.html

Aprašymas apie mane HPS mokyklos puslapyje: "Sveikiname atvykus, Emilija! Svečias iš Lietuvos. Emilija Puodžiuvytė, mūsų partnerės mokyklos Šilutėje, Lietuvoje, mokinė nuo 14.08.-01.09.2017 lankosi HPS ir dalyvauja vokiečių pamokose 8-12tų klasių kurse. Dvyliktokė, būsima abiturientė siekia (toliau) gerinti vokiečių kalbą. Mokinė gaus HPS stipendiją, kurią skiria Vokietijos-Lietuvos mainų programos partneriai. Linkime Emilijai geros viešnagės Buxtehudėje ir nepamirštamų įspūdžių bei turiningų trijų savaičių mūsų mokykloje."

http://www.halepaghen-schule.de/ueber-uns/gastschueler/1026-gastschuelerin-emilija-verabschiedet-sich.html

O čia mano rašytas straipsnis HPS mokyklos puslapiui: "Ačiū!!! Aš esu begalo dėkinga už galimybę mokintis jūsų mokykloje. Tos trys savaitės, kurias praleidau čia, mano akimis, nebuvo veltui praleistos. Aš daug išmokau ir padariau didelę pažangą. Labai džiaugiuosi, kad lankiau tik vokiečių kalbos pamokas. Buvo sunku, bet aš sugebėjau save "perlipti" ir dėl to galiu savimi didžiuotis. Man buvo tikrai smagu, patyriau daug naujų įspūdžių, kuriuos malonu prisiminti, bei susiradau daug naujų draugų. Ypač norėčiau padėkoti Hermann'ui Hausmann'ui ir Vokietijos-Lietuvos mainų programos partneriams už stipendiją ir galimybę apsilankyti Halepaghen mokykloje. Žinoma, dėkoju ir tiems mokytojams, kurie prisidėjo prie mano kalbos įgūdžių gerinimo leisdami dalyvauti jų pamokose. Savaime suprantama, esu be galo dėkinga Rosenberg šeimai. Jie mane be galo šiltai priėmė ir leido man jaustis šeimos nariu. Laikas, praleistas čia, buvo praleistas labai smagiai. Aš tikiuosi, jog greitai galėsiu vėl atvykti!" 

0370030
Šiandien
Vakar
147
167