Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas
Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Spalio 25-ąją trečiųjų gimnazijos klasių mokiniai išvyko į ilgai lauktą kelionę – į Vokietiją....

Gimnazistų paroda

Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

  Bibliotekoje eksponuojama gimnazistų tapybos darbų paroda " Rudens spalvos "                ...

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

2018 metų pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė,...

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną mūsų gimnazistai jau ne pirmus metus mini ant Juknaičių alkakalnio.

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Iki naujų mokslo metų pradžios likus vos keletui dienų, JAV ambasada pakvietė moksleivius ir...

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Idėjos autorė ir vadovė - Rita Kurpeikytė Scenarijaus autorė - Irena Arlauskienė Vedėjai -...

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Už generalinės repeticijos ir premjeros nuotraukas dėkojame R.Lukošiui ir...

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

https://www.silaineskrastas.lt/gyvenimas/silutiske-kotryna-sekmes-kelias-veda-i-londona/ Pasakoja...

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus: A.Žulys (II vieta, ruošė...

Trispalvės akimirkos

Trispalvės akimirkos

https://www.facebook.com/silutespirmojigim/posts/1666072576786401 Fotografavo S.Ranauskas,...

 • Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

  Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

 • Gimnazistų paroda

  Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

 • Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

  Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

 • Baltų vienybės dieną

  Baltų vienybės dieną

 • Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

  Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

 • Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

 • Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

  Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

 • Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

  Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

 • Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

  Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

 • Trispalvės akimirkos

  Trispalvės akimirkos

Ketvirtokė gimnazistė Emilija Puodžiuvytė šiuos mokslo metus pradėjo ne, kaip įprasta Rugsėjo 1, o gerokai anksčiau. Mokėsi ji Bukstehudės Halepageno gimnazijoje 8-12 klasių vokiečių kalbos pamokose. Viso to "kaltininkas" - ilgametis mūsų gimnazijos draugas, tarptautinių mainų vadovas Hermanas Hausmanas, kuris, sužinojęs iš mainų vadovų Ežerinskių, jog Emilija negalėjo dalyvauti tarptautiniuose trečiokų gimnazistų mainuose, pasiūlė merginai atvykti į Vokietiją ir patobulinti savo vokiečių kalbos įgūdžius (mergina buvo gyvenusi metus Vokietijoje, tačiau kalbos tobulėjimui, pasak jos, ribų nėra). 

Emilija pasakojo daug, tačiau labiausiai "įstrigo" jos žodžiai, kad negalima švaistyti laiko, reikia dirbti, mokytis kalbų, rasti jėgų, motyvacijos. Taip pat ji pažymėjo, jog jai patiko vokiečių mokinių ir mokytojų santykiai, pagarba, kai kalba vienas, o kiti klauso. Nemažai žmonių ypač palaikė Emilijos norą mokytis vokiečių kalbos, buvo draugiški. Priėmusi šeima rūpinosi merginos laisvalaikiu, parodė nemažai įdomių vietų (pvz., Hamburgo žvejų turgus, į kurį reikia vykti labai anksti), o idėjos sumanytojas mokytojas H.Hausmanas vedė ekskursiją po turistams nerodomas vietas mokykloje ir Bukstehudėje (pvz., jogos kambarys suaugusiems, besimokantiems po pamokų).  "Stengiausi išnaudoti visą laiką, kuris man duotas - per vokiečių kalbos pamoką užsirašydavau sakinius, kurių nesuprantu, tada namie išsiversdavau, rašiau dienoraštį, bendravau su žmonėmis, manau, kad padariau labai daug", - pasakojo Emilija.

Jūsų dėmesiui - ištraukos iš Emilijos dienoraščio, nuotraukos, taip pat sveikinimas Halepageno gimnazijos svetainėje su pačios dalyvės vertimu į lietuvių kalbą. 

(...) Pirmadienis 2017-08-14
Į mokyklą atvykome 7:00 , kadangi Vicky (mergina, pas kurią gyvenau visas tris savaites), norėjo mane supažindinti su mokykla. Mokykla padalinta į A,B,C,D ir E dalis, tad užtrukome gan ilgai. Ji įspūdingai didelė ir be galo graži. Prasidėjus pamokoms ėmiau jaudintis, nes kiekvienoje pamokoje man teko pačiai save pristatyti ir mokytojams, ir mokiniams. Viskas, ką tuo metu apie save galėjau pasakyti buvo: "Sveiki, aš vardu Emilija, atvykau iš Lietuvos ir mokysiuosi su jumis ateinančias tris savaites." Pamokose sekėsi labai gerai, mokiniai be galo draugiški, mokytojai supratingi ir visada pasiruošę padėti. Pamokų metu klausiausi mokinių ir mokytojų, išgirtus naujus žodžius ar nežinomus posakius užsirašiau ir grįžusi namo su Vicky ir jos tėvelių pagalba bandome viską išsiversti. Tiesa, taip pat vokiškai, kadangi taip išmokstu dvigubai daugiau. Galiu drąsiai sakyti, kad pirmą dieną Halephagen mokykloje praleidau turiningai. Išmokau ir prisiminiau tikrai daug.(...)

(...) Antradienis 2017-08-15
Pirmą pamoką turėjau pas tarptautinių mainų programos vadovę I.Schleinitz (vokiečiai sako: "Frau Schleinitz", o tai būtų "Ponia Schleinitz"). Ji skyrė 10 minučių savo pamokos mano pristatymui. Keista, bet antrą dieną mokykloje man sekėsi geriau suprasti kitus. Pamokos nebuvo tokios sudėtingos kaip pirmadienį. Penktą pamoką turėjau laisvą ir buvau pakviesta į pas direktorę į kabinetą. Ji norėjo išgirsti, kaip man sekėsi pirmadienį. Gyrė, kad mokytojai apie mane atsiliepė labai gerai. Dėkojo, kad atvykau ir džiaugėsi, kad turėdama tris savaites atostogų Lietuvoje, aš sutikau
atvykti čia ir tas tris savaites skirti kalbos gerinimui. Direktorė uždavė man daug klausimų ir sakė esanti labai sužavėta mano kalbos įgūdžių ir patenkinta mano atsakymais. Per šias dvi dienas pastebėjau, jog mokytojai čia labai gerbiami, mokiniai vieningi, visad vieni kitus papildo, visi laisvai bendrauja, niekas nieko nepertraukinėja ir išklauso. Tai man labaiusiai įstrigo galvoje. (...)

(...) Paskutinė diena HPS
Turbūt niekad nebuvo taip liūdna palikti mokyklą. Paskutinės pamokos, paskutiniai pietūs su draugais valgykloje ir paskutinės nuotraukos kartu. Šios trys savaitės buvo kažkas neįtikėtino. Tad faktas, kad visa tai baigėsi, mane tiesiog graudino. Bet šilti draugų apkabinimai nuvalė visas ašaras. (...)

Šeštadienis 2017-09-12
Kėlėmės 5 valandą ryto, nes skrydis buvo iš Hamburgo 9 valandą. Tačiau mano skrydis į Lietuvą buvo atšauktas. Ir ta, (dar viena), paskutinė diena su šeima buvo turbūt pati geriausia. Vykome pas Vicky tėvelių draugus gaminti vakarienės kartu. Tas vakaras buvo vienas įspūdingiausių. (...)

http://www.halepaghen-schule.de/ueber-uns/gastschueler/1017-herzlich-willkommen-emilija.html

Aprašymas apie mane HPS mokyklos puslapyje: "Sveikiname atvykus, Emilija! Svečias iš Lietuvos. Emilija Puodžiuvytė, mūsų partnerės mokyklos Šilutėje, Lietuvoje, mokinė nuo 14.08.-01.09.2017 lankosi HPS ir dalyvauja vokiečių pamokose 8-12tų klasių kurse. Dvyliktokė, būsima abiturientė siekia (toliau) gerinti vokiečių kalbą. Mokinė gaus HPS stipendiją, kurią skiria Vokietijos-Lietuvos mainų programos partneriai. Linkime Emilijai geros viešnagės Buxtehudėje ir nepamirštamų įspūdžių bei turiningų trijų savaičių mūsų mokykloje."

http://www.halepaghen-schule.de/ueber-uns/gastschueler/1026-gastschuelerin-emilija-verabschiedet-sich.html

O čia mano rašytas straipsnis HPS mokyklos puslapiui: "Ačiū!!! Aš esu begalo dėkinga už galimybę mokintis jūsų mokykloje. Tos trys savaitės, kurias praleidau čia, mano akimis, nebuvo veltui praleistos. Aš daug išmokau ir padariau didelę pažangą. Labai džiaugiuosi, kad lankiau tik vokiečių kalbos pamokas. Buvo sunku, bet aš sugebėjau save "perlipti" ir dėl to galiu savimi didžiuotis. Man buvo tikrai smagu, patyriau daug naujų įspūdžių, kuriuos malonu prisiminti, bei susiradau daug naujų draugų. Ypač norėčiau padėkoti Hermann'ui Hausmann'ui ir Vokietijos-Lietuvos mainų programos partneriams už stipendiją ir galimybę apsilankyti Halepaghen mokykloje. Žinoma, dėkoju ir tiems mokytojams, kurie prisidėjo prie mano kalbos įgūdžių gerinimo leisdami dalyvauti jų pamokose. Savaime suprantama, esu be galo dėkinga Rosenberg šeimai. Jie mane be galo šiltai priėmė ir leido man jaustis šeimos nariu. Laikas, praleistas čia, buvo praleistas labai smagiai. Aš tikiuosi, jog greitai galėsiu vėl atvykti!" 

0439180
Šiandien
Vakar
116
80