Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Trispalvės akimirkos

Trispalvės akimirkos

Fotografavo S.Ranauskas, K.Juzelėnaitė

"Tikėk tuo, ką darai",- sau ir draugams linki abiturientė Gintarė

IVb tarp pasiruošimo Šimtadieniui šurmulio dar rado laiko palinkėti sau ir vieni...

Konferencijoje Priekulėje

Konferencijoje Priekulėje

2017 metai buvo skirti rašytojos Ievos Simonaitytės - Klaipėdos krašto rašytojos, autobiografinių...

Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

Sveikiname rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojus: K.Kunickaitę (I vieta), T.Tumaitį (III...

Nebijok tylumos

Nebijok tylumos. Žiūrėk, kaip žemė žiemą žiemoja: tyli ir kantri. Užpustytoj paežerėj, po...

Akcija

Akcija "Pyragų diena" - 2017

Gruodžio 15 dieną gimnazijoje vyko ketvirtoji gerumo akcija „Pyragų diena“. Tradicija tapęs...

Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

Mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytojos R.Klimanskienė ir N.Mulerova jau ketvirtus metus...

Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose Vilniuje, kur buvo kalbama...

 • Trispalvės akimirkos

  Trispalvės akimirkos

 • "Tikėk tuo, ką darai",- sau ir draugams linki abiturientė Gintarė

 • Konferencijoje Priekulėje

  Konferencijoje Priekulėje

 • Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

  Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

 • Atminimo aukuras Sausio 13-ajai

  Atminimo aukuras Sausio 13-ajai

 • Nebijok tylumos

 • Akcija

  Akcija "Pyragų diena" - 2017

 • Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

  Apie Kalėdas - angliškai pradinukams

 • Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

  Antrokas gimnazistas Benas Ranauskas dalyvavo žurnalistikos mokymuose

 • Matematikos popietėje varžėsi pirmokai gimnazistai

  Matematikos popietėje varžėsi pirmokai gimnazistai

Gruodžio 7 d. 14 val. gimnazijos bibliotekoje įvyko "Tautinio kostiumo metų" paminėjimas. 

 

Programoje:

– susitikimas – pokalbis su Klaipėdos Mažosios Lietuvos muziejaus etnografinio skyriaus  vedėja Aušra Kavaliauskiene,

– gimnazistų dailės darbų parodos atidarymas ir aptarimas,

– muzikavo gimnazijos etnografinis ansamblis (mokytoja G.Pocienė).

2017-aisiais minimi Tautinio kostiumo metai, tad siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse Lietuvoje gruodžio septintą dieną Šilutės pirmojoje gimnazijoje buvo atidaryta „Tautinio kostiumo raštų interpretacijos“ paroda.

Atidarymo metu mokyklos bibliotekoje lankėsi Klaipėdos Mažosios Lietuvos muziejaus etnografinio skyrio vedėja Aušra Kavaliauskienė. Išskirtinė popietė prasidėjo gimnazijos etnografinio ansamblio pasirodymu. Pasirodymo metu išgirdome kanklių skambesį ir nuostabias Mažosios Lietuvos dainas. Po gimnazistų pasirodymo  etnografė A. Kavaliauskienė pasakojo apie mūsų krašto tautinius kostiumus. Sužinojome, kad moterų marškiniai XVIII a. pabaigoje – XIXa. pradžioje buvo gana puošnūs. Marškinių detalės buvo puošiamos baltų, raudonų kartais geltonų ar mėlynų siūlų siuviniais. Taip pat ji papasakojo, kaip galima atskirti nepasiturinčių ir turtingesnių merginų drabužius (pasiturinčios merginos turėjo dvigubas apykakles ir rankoves), pamatėme tradicinius žvejo batus ir tikrai visų žinomas, bet ne taip dažnai demonstruojamas klumpes. Įdomu buvo sužinoti, ko bijojo Kuršių marių apylinkių gyventojai ir kaip jie nuo to saugojosi. Tai – laumės!

Popietę užbaigėme tyrinėdami Mažosios Lietuvos tautinį moters kostiumą, kurį dėvėjo mūsų mokyklos muzikos mokytoja Giedrė Pocienė, bei aptardami mokinių piešinių parodos darbus. Keli mokiniai papasakojo, kaip jiems sekėsi piešti improvizacijas tautiniais motyvais, o dailės mokytoja Kristina Blankaitė dalinosi įspūdžiais, kaip sekėsi mokiniams ieškoti sprendimų ir juos perteikti popieriaus lape. Kūrinius dabar galite pamatyti Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje.

Esame labai dėkingi Mažosios Lietuvos etnografei A. Kavaliauskienei už jos suteiktą informaciją, gimnazijos ansambliui už jų pasirodymą, bibliotekininkėms L.Jablonskytei ir H.Raibienei už gražią iniciatyvą ir mokiniams už jų darbus.

Greta Ancikevičiūtė, Šilutės pirmosios gimnazijos žurnalistų būrelio narė

0385673
Šiandien
Vakar
75
207