Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas
Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Spalio 25-ąją trečiųjų gimnazijos klasių mokiniai išvyko į ilgai lauktą kelionę – į Vokietiją....

Gimnazistų paroda

Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

  Bibliotekoje eksponuojama gimnazistų tapybos darbų paroda " Rudens spalvos "                ...

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

2018 metų pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė,...

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną mūsų gimnazistai jau ne pirmus metus mini ant Juknaičių alkakalnio.

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Iki naujų mokslo metų pradžios likus vos keletui dienų, JAV ambasada pakvietė moksleivius ir...

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Idėjos autorė ir vadovė - Rita Kurpeikytė Scenarijaus autorė - Irena Arlauskienė Vedėjai -...

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Už generalinės repeticijos ir premjeros nuotraukas dėkojame R.Lukošiui ir...

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

https://www.silaineskrastas.lt/gyvenimas/silutiske-kotryna-sekmes-kelias-veda-i-londona/ Pasakoja...

 • Gimnaziją papuošė eglė iš snaigių ir ledo gėlės

  Gimnaziją papuošė eglė iš snaigių ir ledo gėlės

 • Palaikome mokytojus!

  Palaikome mokytojus!

 • Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

  Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

 • Gimnazistų paroda

  Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

 • Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

  Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

 • Baltų vienybės dieną

  Baltų vienybės dieną

 • Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

  Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

 • Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

 • Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

  Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

 • Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

  Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

Nuo seno Šilutės pirmoji gimnazija garsėja savo mokytojais asmenybėmis, kurios darė ir tebedaro įtaką savo ugdytiniams. Puikūs gimnazistų pasiekimai, srautinės pamokos, pamokos netradicinėse erdvėse, karjeros planavimas, popamokinės veiklos tikslingumas, tarptautiniai mainai, savivaldos renginiai. Tai neatsiejama nuo mokytojo asmenybės bei noro tobulėti ir dalintis patirtimi su mokiniais.

Jau tapo tradicija, kad anglų kalbos mokytojų paruošti mokiniai „užsidirba“ 100 balų VBE, yra apdovanojami rajono savivaldybės mero, taip pat dalyvauja tarptautiniuose renginiuose atstovaudami Šilutės kraštui ir Lietuvai. Tai rodo bendrą mokytojų ir mokinių siekį, meilę anglų kalbai bei norą sieti savo ateitį su Lietuva ir pasauliu.  Šiais metais mūsų anglų kabos mokytoja Natalija Mulerova turėjo išskirtinę galimybę porą rudens mėnesių dalyvauti Mokytojų meistriškumo programoje JAV (TEA). 

Apie mokyklą, laisvę ir pareigas

„Pasakojimų labai daug, užtektų kelioms valandoms. Daugiausiai, aišku, pasakosiu apie mokyklą, taip pat galėsime lyginti mūsų ir amerikiečių mokyklas, valstijos yra labai skirtingos, tai bus kalbama apie konkrečią mokyklą, kurioje buvau.“

Šilutės pirmosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Natalija Mulerova rugsėjo ir spalio mėnesiais dalyvavo Mokytojų meistriškumo kursuose, kuriuos finansavo JAV mokesčių mokėtojai, JAV vyriausybė, IREX, Claremont Graduate University. Pirmąsias tris dienas mokytoja Natalija praleido Vašingtone (09-11 – 09-13). Čia susirinko 88 Meistriškumo programos dalyviai iš 44 pasaulio šalių, o iš Lietuvos buvo 2 mokytojos (iš Šilutės ir Alytaus). Čia dalyviai turėjo tris paruošimo dienas, buvo pasakojama apie tai, ko tikėtis JAV. Dalyviai bendravo, diskutavo įvairiais klausimais. Po šių pokalbių mokytoja Natalija teigė supratusi, kaip gerai mes gyvename savo šalyje – mūsų mokinių motyvacijos problemos, nors ir aktualios, tačiau nublanksta prieš globalias problemas Afrikoje (kai svajojama apie vienintelį vadovėlį klasėje, langus mokykloje, švarų vandenį ar mergaičių, kurias labai jaunas norima ištekinti, mokymą)...

Vėliau dalyviai išsiskirstė po universitetus, mūsų mokytoja išvyko į Claremont, Kaliforniją (09-14-10-29). Veikla buvo padalinta į šias sritis: paskaitos universitete (3 dienos per savaitę, dalyvaujama informacinių technologijų, metodologinėse ir amerikiečių gyvenimo kultūros paskaitose), mokyklos gyvenimo stebėjimas (2 dienas per savaitę mokytoja praleisdavo iPoly High School mokykloje, kuri ribojosi su universitetu, čia mokosi 400 mokinių) ir kultūrinis gyvenimas.   

Natalija mokykloje dirbo kartu su anglų kalbos mokytoju, kuris dėstė tik  dešimtokams (įprasta, kad mokytojas moko tik vieno lygio mokinius). Mokytoja Natalija stebėdavo, kaip kolega veda pamokas, padėdavo konsultuodama mokinius ir taisydama jų rašinius. Mokytojas paaiškina, kokios buvo padarytos klaidos, o mokinys perrašo ir tobulina darbą tris  kartus. Klasėse - daugiau nei trisdešimt mokinių. Natalijos šeimos mama (kiekvienas mokytojas turėjo šeimą, kurioje negyveno, bet šeima globojo atvykusį mokytoją) dirba privačioje mokykloje ir moko antrokus. Privačiose mokyklose mokinių skaičius klasėse nedidelis - čia gali būti tik 6 mokiniai. Valstybinėse mokyklose panašiai kaip ir Lietuvoje mokytojų atlyginimas nedidelis, dirbama labai daug.  

Mokykloje nėra skambučio, bet mokiniai į pamokas nevėluoja. Pamokų laikas skiriasi nuo mūsų įprasto, pavyzdžiui, pirma pamoka trunka nuo 8:00 iki 9.26 (84 minutės). Mokiniai privalo pateisinti praleistas pamokas arba turėti raštą, kodėl pavėlavo – lankomumas stebimas administracijos ir savivaldybės. Tėvai iš karto informuojami, jei vaikas be priežasties vėluoja į pamoką. Taip pat mokinys praranda teisę atsiskaityti tą dieną ir būti įvertintas už kontrolinį darbą, jei pavėlavo be priežasties. Taip pat lankytas kursas skaičiuojamas minutėmis, tad neišklausius kurso (dažnai praleidžiant), gali tekti palikti mokyklą. Į mokyklą mokiniai atvyksta autobusu arba juos atveža tėvai. Mokyklos vartai užsidaro prasidėjus pamokoms, išeiti iš mokyklos negalima. Pamokos baigiasi apie trečią valandą po pietų, kitose mokykloje vyksta įvairios popamokinės veiklos.

Popamokinė veikla ir puikus lankomumas prideda balų stojant į universitetą. Į mokyklą eiti yra garbė – tėvai moka mokesčius, tad vaikas supranta, jog  turi lankyti mokyklą – tai jo pareiga. Stojant į koledžą yra atsižvelgiama, kaip mokinys lankė mokyklą, tai rodo požiūrį į mokslą, asmeninę motyvaciją. Mokytoja Natalija sakė pastebėjusi, kad beveik visi mokiniai yra motyvuoti. O konkurencija didžiulė  - jei nori ką nors pasiekti, turi būti geriausias, o „prasimušti“ nėra taip paprasta. Kalifornijoje gyvena keturiasdešimt milijonų žmonių, tad galite įsivaizduoti, kaip nelengva atrast savo vietą po saule. Mokiniai supranta, kad nuo išsilavinimo priklauso, kur ir kaip tu gyvensi. Mokytoja sakė pravažiavusi tokių rajonų, kuriuose būtų buvę pavojinga išlipti, tad ką kalbėti apie gyvenimą juose.

Mokiniai turi daug laisvės – jie gali dažyti plaukus norima spalva, gulėti ar sėdėti, kur jiems patinka, čia nesvarbu, kokio jie tikėjimo, valstybinėje mokykloje nedėvima uniforma (uniformos dėvimos privačiose mokyklose), tad galima eiti užsidėjus kapišoną... Bet kuo daugiau yra laisvės, tuo daugiau yra taisyklių – per pamoką mokiniai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais – jie paliekami specialiuose dėkluose (jos primena permatomas kišenėles vonios kambaryje) – vaikai žino, kad reikia palikti telefonus atėjus į klasę ir tam neprieštarauja, čia su mokytoju kalbi kaip draugas, bet per petį neplekšnoji – pagarba yra nerašyta taisyklė. Mokytoja Natalija vedė pamoką 33 mokiniams. Klasėje mokiniai per pamoką buvo aktyvūs, kartais kiek triukšmingi, bet mandagūs. Santykis tarp mokytojų ir mokinių yra betarpiškas, bet pagarbus.

Spintelių mokykloje nebėra, kaip paaiškino mokytojai, dėl narkotikų. Tad kuprinės paliekamos koridoriuose (pavyzdžiui, einant į kūno kultūros pamoką), niekas nesibaimina, kad daiktai gali dingti. Taip pat ir su nusirašinėjimu – čia nesuprantama, kaip galima neišmokus sukčiauti. Namų darbai amerikoniukams yra užduodami, vaikai juos turi atlikti ir jie tą daro. Per metus reikia „surinkti“ 100 socialinių valandų. Tai galima padaryti organizuojant renginį, budint, taip pat savanoriaujant ligoninėje ar senelių namuose.  Nuo mažens įpratę savanoriauti  amerikiečiai ir suaugę noriai padeda kitiems be piniginio atlygio.  

Mokytoja Natalija sakė, kad parsivežė keletą idėjų, kurias pritaikys ir savo klasėje. Jai labai patiko kišenėlės mobiliesiems telefonams, taip pat įdomi mintis jai pasirodė kiekviename kabinete kabančios prie sienos trijų rūšių kortelės: mėlyna (mokinys kviečiamas į administracines patalpas), geltona (leidimas eiti į tualetą), žalia (mokinys yra mokytojo pagalbininkas). Jeigu mokinys nori išeiti per pamoką, jis kortelę pasiima, o sustabdytas parodo. Vėliau grąžina ją į vietą. Per pamoką be kortelės vaikščioti koridoriais negalima.

Mokykloje mokomasi keturių privalomų dalykų (gimtoji kalba, matematika, gamtos mokslai, socialiniai mokslai), taip pat dalyvaujama kūno kultūros ir užsienio kalbos (ispanų k.) pamokose. Pasirenkami dalykai: filmų kūrimas, dailė, mokinių savivalda, drama. Pasirenkamas dalykas vyksta mokytojo kabinete, bet šį dalyką dėsto vyresniųjų klasių mokiniai. Jie taip pat ir vertina. Pavyzdžiui, pasirinkę dramą mokiniai kuria spektaklį, jei kas nors nepavyksta, jie gali konsultuotis su mokytoju ir toliau tęsti veiklą.  Savivaldos nariu būti yra didelė garbė. Savivaldos nariams yra keliamas reikalavimas gerai mokytis. Jei nesimokai gerai ar nepagerini rezultatų per tam tikrą laiką, tai savivaldos nariu būti negalėsi. Taip pat krepšinio komandoje - tu negalėsi žaisti krepšinio, atstovauti mokyklai, jei tavo akademiniai rezultatai prasti. Mokinai vertinami raidėmis: A (išmokta 100-90 proc.), B (90-80 proc. ), C  (80-70 proc.), F (60). Jei mokinys gavo F, vadinasi, jo įvertinimas neigiamas.

Mokytoja Natalija susižavėjo mokykloje esančia mokytojų virtuve, kur atsinešamas maistas, yra mikrobangų krosnelės, šaldytuvai. Taip pat ir mokiniai gali maistą atsinešę kartu valgyti klasėje ar kieme. Mokykloje valgyklos nėra. Pietų pertrauka trunka 40 min. Vaikai valgo mokykloje arba lauke, maistas remiamiems mokiniams dalinamas dėžutėse. 

Mokykloje vyksta ir mokytojų posėdžiai: susirenka keli mokytojai (pavyzdžiui, mokantys dešimtose klasėse) ir aptariamos problemos konkrečiose klasėse. Dažnai mokymas yra paremtas integruotais projektais. Kas pusmetį vaikas turi atsiskaityti, tad mokytoja Natalija dalyvavo projektinio darbo dalių aptarime. Pavyzdžiui, istorijos projektas buvo apie mažiau išsivysčiusių šalių problemas (integruota matematika, istorija, anglų kalba).

Apie laisvalaikį, blizgesį ir skurdą

Amerikoje, kaip ir pas mus, mokiniai mokosi penkias darbo dienas, o savaitgalį ilsisi. Savaitgaliais jaunoji mokytoja nemažai keliavo. Kadangi šeimos globojo mokytojus, tai kartais būdavo suplanuota veikla su šeima. Tris savaitgalius kartu keliauta po žymias vietas, dalyvauta globojančios šeimos sūnaus debatų varžybose.  Taip pat stebėtos futbolo varžybos, mokyklos karalienės rinkimai (renkama ne už fizinį grožį, o už akademinius pasiekimus), aplankytas Disneilendas, švęstas Helovinas. Disneilende praleista pusę paros, aišku, įspūdžiai neišdildomi, tačiau jei suskaičiuotum, tai beveik  dešimt valandų iš dvylikos praleista stovint eilėse. Bet, sako Natalija, taip yra įprasta, nes labai daug žmonių, norinčių ten apsilankyti. Aplankytas San Franciskas, čia mokytojai Natalijai taip pat labai patiko. Ją sužavėjo Golden Gate Bridge, kuris pastatytas XX a. pr. ir yra pritaikytas  atlaikyti žemės drebėjimus. Be abejo, neaplenktas ir aplankytas Holivudas – asmeninė žvaigždė garsenybių alėjoje ir keisti benamiai – prieštaringumų miestas.  Taip pat vienas įspūdingiausių vaizdų – Didysis Kanjonas, tačiau buvo šaltoka – termometras rodė vos dvylika laipsnių, o Kalifornijoje tuo metu buvo du kartus daugiau. Kanjono įspūdingas grožis visgi atima žadą, to neįmanoma perteikti nei žodžiais, nei nuotraukose. Įdomu, kad yra galimybė nusileisti per 5 valandas apačion ir įsirengti stovyklavietę, bet vietą rezervuoti  būtų tekę jau žymiai anksčiau - daugiau nei prieš metus. Pasaulio kazino sostine tituluojamame Las Vegas‘e, kur „Venecijos kazino“ plaukioja gondolos, visą laiką neapleidžia įspūdis, kad vaikštai lyg muziejuje, kuriame rungtyniaujama lyg tuštybių mugėje dėl įspūdingesnio interjero ar eksterjero. Didžiulė šalis, pavergianti savo grožiu, bet stebinanti prieštaringumais. Šalia blizgesio visada yra skurdas. Visgi ši neįkainojama patirtis mokytojai buvo naudinga. Susitikimai su įdomiais žmonėmis, kelionės, įvairios tolerancijos pamokos, neblėstanti meilė savam kraštui – tai  dalykai, kuriuos išgyveni toli nuo tėvynės, o grįžti įgijęs patirties, kuria noriai gali dalintis su aplinkiniais.

Meistriškumo programos pabaigoje mokytoja Natalija ir visi programos dalyviai buvo apdovanoti diplomais  „Mokyti taikoje visame pasaulyje“. Paklausta, ar norėtų vėl vykti į kitą šalį tobulintis, mokytoja neabejodama sako: „Taip“.  Tačiau iš karto priduria supratusi, kad nėra pasaulyje idealios vietos. Visur yra problemų, bet visada labai gera grįžti į savo šalį, nes čia namai su savais papročiais, gimtoji kalba. Visgi gyventi Amerikoje ji nenorėtų. „Aš vis dar tebesidžiaugiu, kad grįžau“, - sakė anglų kalbos mokytoja Natalija Mulerova susirinkusiems kolegoms pasiklausyti jos įspūdžių, - „tai mano medaus mėnuo su Lietuva. Ir jis dar tebesitęsia.“

Įspūdžiais dalijosi anglų kalbos mokytoja N.Mulerova, užrašė lietuvių kalbos mokytoja J.Ežerinskė (buvo visai kaip Amerikoje - tobulinome 3 kartus!)

 

0443823
Šiandien
Vakar
1
193