Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Lapkričio 13-20 dienomis Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankėsi 2 mokytojų ir 12 mokinių Comenius projekto „Ar tu mane supranti?“ mainų programos grupė iš Apeldoorn (Olandija) Krikščioniškojo Licėjaus (Christelijk Lyceum). Šie mainai jau tęsiasi antri metai, jų tema – „100 eurų“.

“Pagrindinis ne tik susitikimo, bet ir viso projekto tikslas - tarpkultūrinis bendravimas, naujos kultūros pažinimas bei anglų kalbos tobulinimas“, - projekto pristatymo metu sakė viena iš projekto vadovių anglų kalbos mokytoja Natalija Mulerova. 12 lietuvių ir 12 olandų buvo suskirstyti į 6 grupes. Jie visą savaitę ruošė stendiniu pranešimus savo temos pristatymui. Visos grupės turėjo tikslą: įsivaizduoti, jog turi 100 eurų ir juos reikia išleisti kuo naudingiau nepamirštant apskaičiuoti pinigų išleidimo galimybes Olandijoje ir Lietuvoje.

 

Ką mes galime padaryti su ta pačia pinigų suma Lietuvoje ir Olandijoje? Pirmoji grupė- MAISTAS - pristatymo metu aptarė duonos, sūrio, obuolių, coca cola‘os, restorano Mc Donald‘s maisto bei picos ,,Margarita“ (jos yra abiejose šalyse) kainas. Apibendrinus paaiškėjo, jog už tą pačią sumą pinigų Lietuvoje galima nusipirkti didesnį kiekį maisto produktų.

Antroji grupė – IŠVAIZDA. Aptartos moteriškų aksesuarų, gražinimosi priemonių kainos.

Trečioji grupė -  RŪBAI - lygintos rūbų kainas. Bendra išvada tokia, jog rūbai yra pigesni Olandijoje negu Lietuvoje. „Olandams Lietuvoje viskas atrodo daug pigiau, o lietuviams Olandijoje daug brangiau“,- apibendrindami teigė mokiniai.

Ketvirtoji grupė -  LAISVALAIKIS. Mokiniai pasirinko įvairias laisvalaikio praleidimo formas: boulingą, vandens atrakcionų parką, kino teatrą, muzikos grupės koncertą. Jie diskutavo ir tyrė, kokius laisvalaikio praleidimo būdus galima pasirinkti turint 100 eurų.  Lietuvoje už tą pačią sumą galima daugiau papramogauti, o Olandijoje, pavyzdžiui, į futbolo rungtynes 100 eurų gali ir neužtekti...

Penktoji grupė -  KELIONĖS. Ši grupė darė tyrimą, kur galima nukeliauti ir ką galima pamatyti turint 100 eurų Lietuvoje ir Olandijoje. Išvados: daugiau galima pamatyti Lietuvoje negu Olandijoje turint tą pačią pinigų sumą.

Šeštoji grupė - INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ NAUDOJIMAS. Čia mokiniai rodė videoklipą apie mobilių telefonų naudojimą, kainas, o jiems talkino informacinių tenchnologijų mokytoja Diana Rumšienė.

Projektą mokiniai pristatė netgi 3 kalbomis: anglų, olandų ir lietuvių. Buvo malonu klausytis, kaip gali skirtingų šalių atstovai paruošti bendrą darbą, susitelkti vienai užduočiai, vienam tikslui.

Abiejų šalių mokiniai labai susibičiuliavo. Olandai, skirtingai negu lietuviai, labai aiškiai rodė savo emocijas, o ypač džiaugsmą. Po projekto pristatymo jie smagiai šoko, o šokiams pasirengti padėjo choreografijos mokytoja Rita Kurpeikytė. Ne tik paskutinę dieną projekto dalyviai smagiai leido laiką, bet ir visą savaitę turėjo daug puikių užsiėmimų: ekskursiją po Šilutę ir Vilnių, vakaronę su folkloro ansambliu „Ramytė“, kurios metu mokiniai kartu su svečiais iš Olandijos šoko ir žaidė tradicinius lietuvininkų krašto žaidimus, susipažino su tautiniu lietuvininkų kostiumu. Svečiai nenuobodžiavo, nes pramogaudami daug ko išmoko, ragavo lietuviškų valgių, kuriuos gamino savo naujosiose šeimose, dalyvavo įvairių sporto žaidimų ir estafečių rungtyse, kurias paruošė pavaduotoja Daiva Jakienė. Taip pat svečiai beveik kasdien lankėsi gimnazijoje ir  turėjo puikią galimybę stebėti mūsų kasdieninį gyvenimą mokykloje. Išvykus projekto Comenius dalyviams, gimnazistai, sutikę pasidalinti savo įspūdžiais, sakė, jog galėtų dar taip dvi savaites gyventi kartu su savo naujaisiais draugais. ,, Išmokome nemažai olandiškų žodžių, o juos primokėme lietuviškų žodelių“,- juokaudami kalbėjo projekto dalyviai.

Projektas dar nesibaigė. Per pavasario atostogas mūsų mokiniai lankysis pas savo draugus Olandijoje. Ten vyks antrasis mainų projekto etapas. Be to, Comenius dalyviai iki vasario mėnesio dar dalyvauja internetinio tinklapio „TV naujienų“ kūrimo darbuose. Taip pat bus išleistas dvejų metų darbą atspindintis žurnalas.

Įvairaus pobūdžio projektai ne tik padeda užmegzti naujas pažintis, bet ir praturtina gimnazijos kasdienybę, praplečia vaikų ir mokytojų požiūrį į bendradarbiavimą.

 

Dovilė Liutkutė, 2a