Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Kūrybos svarba žmogui

Neseniai Šilutės pirmojoje gimnazijoje su gimnazistais susitiko literatūrologas, rašytojas, kritikas, Vilniaus universiteto dėstytojas Regimantas Tamošaitis. Nebe  pirmą kartą rengiami tokie susitikimai su įžymiais žmonėmis gerokai praturtina gimnazistų dvasinį pasaulį.

 

Abiturientai džiaugėsi, jog  galėjo  pabūti „studentais“ savo mokykloje. VU dėstytojo  R. Tamošaičio paskaitoje gimnazistai pagilino savo literatūrines žinias bei gebėjimus  ir galbūt pakeitė požiūrį į kai kuriuos lietuvių literatūros nagrinėjamus aspektus. Anot dėstytojo, skaitydamas žmogus praturtina savo gyvenimą, nes ir pačioje seniausioje literatūroje galime atrasti save. Knygų skaitymas ne tik prusina žmogų, tačiau praplečia žmogaus savimonę, lavina vaizduotę, be kurios kūryba neįmanoma.

Gimnazistai paskaitoje išgirdo  įvairių laikotarpių rašytojų kūrybos analizę.  Dėstytojas aptarė baroko epochos poeto Motiejaus  Kazimiero  Sarbievijaus, modernistų Henriko  Radausko bei Antano  Škėmos kūrybos aspektus. Paskaitoje buvo atskleistos humanistinės rašytojų idėjos bei  europietiškos šaknys. Visa tai atsispindi įvairių epochų literatūroje.

Po turiningos paskaitos gimnazistai teigė, jog tokios netradicinės pamokos paįvairina mokymosi procesą ir netgi skatina rinktis skaityti privalomą programinę literatūrą.

Informavo G.Šveisterytė, Šilutės pirmosios gimnazijos žurnalistų klubo narė, fotografavo S.Ranauskas