Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Jei paklaustumėte trečiokų gimnazistų, jie jums atsakytų. Atsakytų todėl, kad jie dalyvavo penktadienį srautinėje integruotoje pamokoje, kuri buvo skirta Kalbų dienai ir dramaturgo V.Šekspyro 450 gimimo metinėms paminėti.

Pamokos pradžioje sukurta intriga - V.Šekspyro asmenybės hipotezė, nes iki šiol ginčijamasi, kas jis buvo - leido trečiokams gimnazistams suvokti, koks nenuspėjamas yra kūrybos pasaulis (vaidino Dovydas, Edvinas, Greta). Šioje pamokoje buvo aptarta V.Šekspyro biografija (angliškai pasakojo mūsų kanadietis Rydas), kūrybos bruožai (pristatė abiturientas Martynas), skambėjo 136 sonetas lietuvių, rusų, anglų, prancūzų kalbomis (skaitė gimnazistai Saulė, Greta, Donata, Rydas, Greta G., Viktorija). Klausydamiesi bendraamžių sakomų sonetų trečiokai žymėjosi, kas svarbu V.Šekspyro kūrybos žmogui, dėl ko jis liūdi ar džiaugiasi. Atsakę į šiuos klausimus, keliavo toliau. Itin įdomios buvo trečioko Dovydo surastos ir paruoštos V.Šekspyro sceninės interpretacijos (ištraukos iš spektaklių ir filmo). Dauguma gimnazistų nesunkiai atpažino ir pasakė dramų pavadinimus.

Suvokę, kiek daug mes turime bendro - gyvenimo prasmės paieškos, meilės troškimas, tiesos svarba - trečiokai sakė, kad ir šiais laikais V.Šekspyras yra įdomus. "Nes jis kalba apie mus" - įvardino pamokos dalyviai. Pamokos pabaigoje du drąsiausieji Lukas ir Vytautas nukėlė žiūrovus į Renesanso epochos teatrą, kur "Romeo ir Džiuljetos" sceną vaidino du jaunuoliai. Tai, kas išgirsta, pasižymėta, nutarta dar kartą aptarti pamokose, nes visi trečiokai šiuo metu nagrinėja V.Šekspyro sonetus bei "Hamletą".

Besidomintys V.Šekspyru dar gali gilinti savo žinias nuėję į biblioteką, kur surengta paroda, skirta dramaturgo kūrybai bei gyvenimui. Taip pat siūloma pažaisti - išsitraukti dienos sonetą ir perskaičius pamąstyti, ką norėjo pasakyti garsusis kūrėjas. 

Pamokos iniciatorės mokytojos V.Petrošienė, L.Liepinienė, J.Ežerinskė džiaugėsi atidžiai besiklausiusiais ir dirbusiais pamokoje mokiniais. Taip pat mokytojos dėkoja visam būriui talkininkų, padėjusių pasiruošti pamokai.

Nuotraukos - S.Ranausko