Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Praėjusią savaitę visi pirmokai dalyvavo srautinėje pamokoje "Aktyvieji mokymosi metodai". Pamokos tikslas - įtikinti ir įsitikinti, kad aktyvi veikla pamokoje ne tik padeda geriau mokytis, bet ir nulemia asmens gyvenimo kokybę.

 

Vedėjai trečiokai Erika Vaitkutė ir Laurynas Nikelis su lietuvių kalbos mokytoja Irena Arlauskiene pasakojo gimnazistams apie Pavasario šventes ir aiškinosi, kokį mokymosi metodą vadiname aktyviu, kaip reiktų mokytis, kai pasiūloma dirbti pagal aktyviuosius metodus ir kur pritaikyti pamokoje įgytas žinias bei įgūdžius. Vedėjai vis tikrino, ar pamokos dalyviai supranta dėstomą medžiagą, pateikdavo jiems klausimų. Įdomi vaizdinė medžiaga ir pasiruošę pirmokai išsamiai pasakojo ne tik apie Užgavėnių žodžio ir šventės prasmę (Saulės vadavimo mitas),  bet ir apie mūsų primirštas pavasario šventes - vasario 25  - Vyturio diena, Kovo 25 - Gandrinės, kovo 31 - Velykos, balandžio 1 - Pasaulinė melagių diena.

Pirmokai sužinojo, kokiais mokymosi metodais naudojasi puikiai besimokantys abiturientai Denas Andrijauskas, Denas Karnauskas, Monika Šimkutė, Jorūnė Jurjonaitė ir Viktorija Pleikytė. Paaiškėjo, kad kiekvienas jų turi individualų mokymosi metodą - Denas viską tvarkingai konspektuoja, Viktorija ruošiasi pamokai ne tik iš vadovėlio, bet ieško medžiagos įvairiuose informacijos šaltiniuose.

Taigi, pirmokai pamokos pabaigoje žinojo, kokios yra pavasario šventės, kuo jos svarbios ir kodėl švenčiamos, kokie jų papročiai ir prietarai.

Ir dar ne viskas. Įsidėmėję, kad aktyvūs mokymosi metodai (aktyvus klausymas, diskusija) aktyvina mūsų protą, pasvarstę, ar lietuviai - liūdna ar linksma tauta, ir supratę, kad Morės deginimas per Užgavėnes - tai ne žiemos išvarymas, o saulės šviesą stelbusios ir visas negeroves skleidusios būtybės sunaikinimas, pirmokai surašė ant lapelių savo nuodėmes, kurių atsikrato su More, sumetė į laužą ir atsisveikino su žiema... Tikėkimės, kad ilgam.