Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Prieš 778 metus (1236 m.) baltų gentys susivienijo ir Saulės  mūšyje sumušė Kalavijuočių ordiną. Saulės mūšio diena Lietuvos ir Latvijos seimų yra paskelbta Baltų vienybės diena. Mūšio išvakarėse ant piliakalnių buvo uždegtos ugnys, kurios skelbė - vienykimės. Ugnis ant kalno - ženklas, kad esame. Ugnies uždegimas vienu metu - vienybė.

 

Baltų vienybės sąšaukoje dalyvavo 1a, 1c, 3 klasių mokiniai. Juos lydėjo mokytojos L.Toliušienė, K.Blankaitė, R.Petrenkienė.

Štai ką pasakojo grįžę iš sąšaukos 1 c klasės mokiniai (kalba netaisyta):

"Rugsėjo 22 dieną važiavau su savo klase prie Rambyno kalno. Buvome sustoje prie Vilkyškių pieninės, kad nusipirktume ko nors skanaus. Po to lankėmės evangelikų liuteronų bažnyčioje, kuri buvo tris kartus sudeginta. Man labai patiko, kai nuvažiavome į dailės mokytojos sodybą, susėdome prie vieno stalo. Jautėmės kaip darni šeima." (Milda Banevičiūtė)

"Visi turėjom deglus. Buvo jau tamsu, ėjom prie laužo. Susmeigėm deglus ir dainavom liaudiškas dainas. Tikslas, manau, buvo suartėti." (Gytis Maciukevičius)

"Įspūdžiai labai geri, deginom laužus, dainavom dainas, giedojom himną, ėjome į Rambyno muziejų, kur sužinojome apie Rambyno kalną ir čia gyvenusius žmones." (Aidas Jonelis)

"Ekskursijos tikslas buvo susipažinti, pabendrauti, smagiai praleisti laiką." (Mintautė Giržadaitė)

"Tikslas buvo pajausti, kad esi baltas ir išmokti vienybės." (Lukas Macnorius)

"Užlipę į Šereitlaukio apžvalgos bokštą grožėjomės nuostabiu gamos vaizdu." (Erika Jokubauskaitė)

"Užsukom į dailės mokytojos sodybą, kur gavome po obuolį. Maistu dalinomės, tai mus vienijo. Laikas, praleistas su klasės draugais, buvo labai geras, kupinas džiaugsmo." (Karolina Doržejevaitė)

"Tikslas buvo paminėti Baltų vienybės dieną. Mes uždegėme deglus ant piliakalnių, dainavome sustoję aplink laužą.  Buvome Bitėnuose ant Rambyno kalno, prieš tai matėme eglę su 17 kamienų (...) Viskas atrodė labai gražiai, buvo tamsu. Manau,  tokie dalykai yra naudingi, kadangi primena mums svarbius, tačiau pamirštus dalykus." (Lukas Kordušas)

"Ši pamoka mane sudomino, norėčiau daugiau tokių kelionių mokymo tikslu. Tai ir įdomu, ir padės ateityje." (Deividas Žvirblis)

 Fotografavo K.Blankaitė