Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai viešėjo Mažosios Lietuvos šviesuolio tėviškėje - Bitėnuose, o įspūdžiais pasidalino 1 c klasė.

 

Mes vykome į Martyno Jankaus muziejų. Mums daug papasakojo apie knygnešius. Pamatėme sunkiausią knygą Lietuvoje, ši knyga sveria apie 20 kilogramų. Dar nuvykome į kapines, kur palaidoti M.Jankus ir Vydūnas. Taip pat buvome ant Rambyno kalno, matėme gražų kraštovaizdį, Rusijos sieną. (V.Vasiljevaitė, U.Pielikytė, A.Puidokaitė, K.Mauliūtė)

Kelionė buvo labai įdomi, sužinojome daug apie knygų spausdinimą. Galėjome patys atspausdinti knygą, pasirašėme sunkiausioje knygoje Lietuvoje ir pamatėme gražų Rambyno kalną. (D.Degutytė, E.Šikšniūtė)

Kelionėje buvo labai linksma. Pamatėme spausdinimo mechanizmus (K.Giedraitytė, I.Šadagytė, G.Trumpiškytė)

(...) Kapinaitėse uždegėme kelias žvakes (M.Šikšnius, D.Siniauskas)

(...) Sužinojau, kad M.Jankus prieš mirtį pageidavo, kad būtų palaidotas Lietuvoje, jai atgavus laisvę. (S.Korženka)

Martynas Jankus buvo laikraščio „Aušra“ iniciatorius. Jis išleido apie 300 knygų. (A.Činauskas, A.Žaltauskas)

(...) XIX a. pab. M.Jankus įsteigė spaustuvę Bitėnuose. Išspausdino apie 300 knygų. Bitėnuose M.Jankus turėjo Didžiojoje Lietuvoje nelegalios lietuvių spaudos sandėlį su „Aušros“ archyvu. Organizavo tos spaudos platinimą bei prekybą. (R.Laukineitytė, G.Šerniauskaitė)

M.Jankaus muziejuje nemažai sužinojome apie knygnešius. Prisimename knygnešį J.Bielinį, gimusį kovo 16 dieną, tad dabar ši diena yra Knygnešio diena (...) (V.Vasiljevaitė, U.Pielikytė)

(...) M.Jankaus muziejuje mums pasakojo apie M.Jankų, Vydūną. Po pasakojimo mūsų klausinėjo, ką prisimename. Buvo smagu. Taip pat fotografavomės kieme prie paveikslų. Aplankėme Bitėnų kapinaites, užlipome ant Rambyno kalno. Kai dainuodami grįžome namo, mūsų nuotaika buvo puiki. (K.Šeputytė)

Fotografavo R.Laukineitytė