Gruodžio 27 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyko „Globalios Lietuvos apdovanojimai“. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas renginys yra skirtas pagerbti pasaulio lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, kurie savo tarptautine patirtimi, įtakingais ryšiais ir ištekliais prisideda prie Lietuvos augimo.
                    Apdovanojimus jau septintą kartą organizuoja tarptautinis lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, vienijantis daugiau nei 1500 po pasaulį išsibarsčiusių tautiečių. Nominantus atrinko speciali vertinimo komisija, kurioje dirbo „Global Lithuanian Leaders“ valdybos narė Ingrida Elijošiūtė, LRT Generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LR Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento vadovas Marijus Gudynas, ankstesnių apdovanojimų laureatai Linas Mažutis ir Darius Vaškelis. Komisijai pirmininkavo verslo teisės biuro „Triniti“ Vadovaujantysis partneris Linas Sabaliauskas.
                     Šiemet „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ buvo teikiami šešiose kategorijose.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams apdovanotas Eivanas Maksvytis, po ilgų darbo metų Švedijoje grįžęs į Šilutę ir čia Šilutės pirmojoje gimnazijoje įkūręs inovacijų ir robotikos centrą „Tavo Robotas“. Per pirmuosius metus ši iniciatyva sulaukė didelio palaikymo, robotų kūrimu susidomėjo daugiau nei 50 vaikų ir moksleivių, netrukus planuojama plėtra į kitus miestus.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/emigrants/paskelbti-kasmetiniu-globalios-lietuvos-apdovanojimu-nominantai.d?id=79701091