100 Šilutės krašto akimirkų naujajam Lietuvos šimtmečiui

Daugiau nei prieš metus, pasitinkant 100-ąsias Lietuvos valstybingumo metines, gimė idėja palikti ateities kartoms (toms, kurios gyvens šioje žemėje vėliau), galimybę fotografijose pamatyti, kaip atrodė mūsų kraštas 2018 metais.

Idėją pasiūliau II klasių gimnazistams, kurie entuziastingai vardino, kokias vietas jie norėtų užfiksuoti Lietuvos šimtmečio nuotraukose. Kiekvienas mokinys turėjo pristatyti po 3-5 fotografijas, iš kurių - drauge su jais pasitardami - atrinkome po 1 arba 2 užfiksuotas gražiausias akimirkas būsimai mūsų parodai. Tematika labai įvairi. Buvo įdomu stebėti, ką ir kaip pasirenka fotografuoti mūsų mokiniai. Ta nuomonė, kad žmogus gyvendamas vietovėje ima nepastebėti jos grožio ir žavesio nėra teisinga. Gyvendami čia, kasdien vaikštantys po Šilutę, lankantys krašto apylinkes mokiniai labai jautriai pastebi mūsų krašto išskirtinumą, praeinančių gamtos akimirkų žavesį. Jie mato ir mūsų miesto, krašto architektūros savitumą, besikeičiančių metų laikų fone vis naujai atsiskleidžiantį kraštovaizdį. 

Fotografuojama dažnu atveju buvo telefonu, tad dėl suprantamų priežasčių ne visas gražiausias akimirkas buvo įmanoma pateikti padidintame formate. Buvo atvejų, kai mokiniams atrodė, jog jiems nelabai pavyko ką nors įdomaus užfiksuoti. Tačiau peržvelgus jų telefonuose išsaugotus didelius kiekius ,,dėl savęs“ anksčiau užfiksuotų  vaizdų, mes surasdavome neįtikėtinų kadrų, kokių gali pavydėti ir patyrę fotografai.

Taip pamažu dėliojomės būsimos mūsų parodos apmatus. Puiku, kad prie šio antrų gimnazijos klasių projekto prisijungė Ugnė Bertašiūtė  (I gimnazijos klasė), kuri įkvėpta gražių mūsų krašto vaizdų sukūrė nuotraukose užfiksuotų vietų žavesį dar labiau išryškinančius ir sudvasinančius tekstus.

Pirmiausia paroda buvo surengta gimnazijos bibliotekoje, o 2019 m. vasario 13d. trečių klasių gimnazistai jau rinkosi  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos parodų salėje.

Čia vyko projekto pristatymas ir parodos atidarymas. Šventinėje popietėje dalyvavo ir buvęs mūsų gimnazijos mokytojas, rajone žinomas kraštotyrininkas Anatolijus Žibaitis. Mokytojas perskaitė poetės Dalios Žibaitienės eilėraštį, skirtą Vasario 16-ajai. Mokytojo nuomone, į eilėraštyje nuskambėjusį klausimą :,,Kas mylės šitą kraštą mažytį...“ puikiausiai atsako ši gimnazistų surengta paroda, nes joje atsiskleidžia mūsų krašto specifika, taip pat mokinių meilė, atidumas, gebėjimas matyti grožį paprastuose dalykuose. O kartu ir nerimas dėl ne visuomet tinkamai saugomo krašto kultūrinio paveldo.

Už surengtą parodą padėkojo ir popiete pasidžiaugė Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė. Muzikinį foną renginyje kūrė muzikos mokytojos Giedrės Pocienės vadovaujamas gimnazistų ansamblis.

Informavo dailės mokytoja Kristina Blankaitė, fotografavo Greta Krakytė