Gegužės 17 diena buvo paskutinė oficiali Kate Johnson diena Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Fulbright programos dalyvė Lietuvoje mūsų mokykloje praleido net 9 mėnesius.

Kaip pati sakė, mokslo metų pradžia nebuvo lengva, nes rugsėjo ir spalio mėnesiais Kate pavadavo anglų kalbos mokytoją Nataliją Mulerovą jos stažuotės JAV metu. Vėliau, grįžus mokytojai, Kate turėjo jau daugiau laisvo laiko, todėl ji galėjo įsilieti į įvairias veiklas ne tik mokykloje, bet ir miesto bendruomenėje. Kate mokė anglų kalbos gimnazistus, vedė kalbėjimo įgūdžių tobulinimo užsiėmimus mokyklos mokytojams, vadovavo anglų kalbos klubui, skaitė pranešimą tarptautinėje anglų kalbos konferencijoje, kuri vyko mokykloje.

Taip pat Kate apsilankė ir vedė pamokas Saugų J. Mikšo pagrindinėje mokykloje, Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijoje. Įsiliedama į miesto bendruomenę, Kate mokė anglų kalbos „Ąžuoliuko“ l/d vaikus, taip pat turėjo suaugusiųjų grupę F. Bajoraičio bibliotekoje. Aktyviai dalyvavo LCC universiteto organizuojamuose renginiuose.

Kate minėjo, kad mokslo metai buvo kupini iššūkių ir neišdildomų įspūdžių. Ji dėkojo visai mokyklos bendruomenei už galimybę pažinti lietuvišką kultūrą. Mokinių grupės taip pat atsisveikino su Kate. Mokiniai rašė palinkėjimus, valgė tortą ir gėrė arbatą, žaidė žaidimus, dovanojo prisiminimo dovanėles ir gėles. Mokiniams ir mokytojams tai buvo unikali galimybė šiuos mokslo metus praleisti tobulinant anglų kalbos įgūdžius bei susipažįstant su amerikietišku gyvenimo stiliumi, kultūra ir mąstysena.

Informavo ir fotografavo N.Mulerova