Rugsėjo 26-ąją Europa švenčia Europos kalbų dieną. Ši diena pirmą kartą Europos tarybos buvo suorganizuota 2001 metais. Šventės tikslas – džiaugtis bei atkreipti dėmesį į kalbų įvairovę, skatinti visų amžių grupių žmones mokytis įvairiausių kalbų bei būti tolerantiškiems. Šią dieną Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko srautinės pamokos pirmųjų bei antrųjų gimnazijos klasių mokiniams tema „Mano kalbų odisėja“ (parengė lietuvių kalbos mokytojos L. Liepinienė ir V.Galinskienė), skirta Žemaitijos metams paminėti, čia gimnazistai prisiminė, kaip skirstoma žemaičių tarmė, klausėsi bei skaitė sakmes žemaitiškai, dainavo, sužinojo, kaip vadinasi žemaitės tautinio kostiumo dalys. Taip pat vyko pažintinė viktorina „Pasaulis ir aš“ (paruošė pavaduotoja ugdymui bei etikos ir kūno kultūros mokytoja D. Jakienė), kur  rungtyniaudami mokiniai pakartojo Europos Sąjungos kalbų istoriją, sužinojo, kad žodžiai - didžiausi keliautojai. Per prancūzų kalbos pamokas gimnazistai mokėsi naujus bei prisiminė užmirštus žodžius. Trečiųjų klasių gimnazistai anglų kalbos pamokų metu ruošė projektus tema „Kokiomis kalbomis kalba Šilutės gyventojai?“ Ypač mokiniams patiko bendrauti su miesto gyventojais, kurie atsakinėjo į klausimus. Vėliau šią informaciją buvo galima išvysti plakatuose, bylojančiuose, kad populiariausios kalbos Šilutėje yra anglų ir rusų. Vokiečių kalbos pamokoje mokiniai su vokiečių kabos mokytoja L.Venckiene paruošė linksmą stendą, susijusį su vokiečių kalba – ar žinojote, kad vokiečių kalba raminamai veikia šunis? Jei ne ir norite sužinoti tai, ko nerasite niekur, paskaitykite paruoštą plakatą. Abiturientai su anglų kalbos mokytoja N.Mulerova Šilutės Žibų pradinėje mokykloje  vedė anglų kalbos pamokėles mažiausiems mokinukams: antrokams, trečiokams ir ketvirtokams. Tai jau yra tapę tradicija ir puikia galimybe paragauti ir mokiniams mokytojo duonos. Pamokų metu pradinukai vykdė dvyliktokų parengtas užduotis, susijusias su Kalbų diena. Klasės buvo kupinos vaikų juoko ir džiaugsmo, jie sužinojo daugiau apie kitas valstybes bei jų kalbų ypatumus, o ir dvyliktokai džiaugėsi nustebinę pradinių klasių mokinius. Taip pat šią dieną gimnazijoje lankėsi žinomas Klaipėdos dramos teatro aktorius, buvęs gimnazijos mokinys, šilutiškis  V.Jočys. Mokiniams jis pasakojo apie savo gyvenimą gimnazijoje bei svajones, nelengvą, bet labai įdomų aktoriaus kelią. Šio aktoriaus apsilankymas gimnazijoje įkvėpė gimnazistus nesustoti ir siekti savo tikslų.  Pamokos kitaip gimnazijoje neprailgo, suteikė mums žinių ir gyvenimiškos patirties. 

Informavo abiturientė S.Bendžiūtė

 

 

 

 

 

 

 

 

I klasė

II klasė

III klasė

IV klasė

 

1pamoka

Ia, Ic kl. Puškinas. Rusų k. metodinė grupė. Vilnius

Ia, b kl. Viktorina „Pasaulis ir aš“ 126 kab.

II a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

III a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

IV a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

2pamoka

Ia, b kl. Prancūzų kalbos studija.

 Živilė Bartkienė121 kab.

IIa kl. Srautinė pamoka „Mano kalbų odisėja“. Lina Liepinienė 217 kab.

 

IIb kl. Pamoka pagal pamokų tvarkaraštį. Vaida Galinskienė 224 kab.

 

IIc kl. Anglų kalbos studija.              Kristina Sodonienė124 kab.

III a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

 

IV a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai.  Dalykų mokytojai.

IVb kl. mokiniai (8) veda anglų k. pamokas Žibų pradinės mokyklos mokiniams (Natalija Mulerova).

 

3pamoka

Ia, b kl. Pamoka pagal Ib kl. pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Algirdas Gečas 221 kab.

 

 

IIa kl. Prancūzų kalbos studija.

 Živilė Bartkienė121 kab.

 

IIb  kl. Viktorina „Pasaulis ir aš“ .

Daiva Jakienė 126 kab.

 

IIc kl. Srautinė pamoka „Mano kalbų odisėja“. Lina Liepinienė 217 kab.

III a, b, c kl. Vaidyba ir scenos kalba. Aktorius Vaidas Jočys, Vaida Galinskienė, Jolita Ežerinskė.

Aktų salėje

IV a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai.  Dalykų mokytojai.

IVa kl. mokiniai (11) veda anglų k. pamokas Žibų pradinės mokyklos mokiniams (Natalija Mulerova).

4 pamoka

Ia, b kl.  Srautinė pamoka „Mano kalbų odisėja“. Lina Liepinienė, Vaida Galinskienė 217 kab.

 

II a, b, c kl. Vaidyba ir scenos kalba. Aktorius Vaidas Jočys, Vaida Galinskienė, Jolita Ežerinskė, Jovita Kiaupienė

Aktų salėje

 

 

 

III a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

III a, b, c kl. (pagal sąrašą) Projektas „Kokiomis kalbomis kalba Šilutės gyventojai?“ Kristina Sodonienė

IV a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai.  Dalykų mokytojai.

IVc kl. mokiniai (12) veda anglų k. pamokas Žibų pradinės mokyklos mokiniams (Natalija Mulerova).

5 pamoka

 

Ia, b kl. Anglų kalbos studija.

Kristina Sodonienė 124 kab.

IIa kl. Viktorina „Pasaulis ir aš“.

Daiva Jakienė 126 kab.

 

IIb  kl. Srautinė pamoka „Mano kalbų odisėja“. Lina Liepinienė 217 kab.

 

IIc kl. Prancūzų kalbos studija.  

Živilė Bartkienė 121 kab.

III a, b, c kl. (pagal sąrašą) Projektas „Kokiomis kalbomis kalba Šilutės gyventojai?“ Kristina Sodonienė         

 

IV a, b, c kl. Vaidyba ir scenos kalba. Aktorius Vaidas Jočys, Vaida Galinskienė.

Aktų salėje

 

6 pamoka

Ib kl. Pamoka pagal Ib kl. pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Zigmas Sirtautas 310 kab.

 

II a, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

III a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

 IV a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

7 pamoka

 

 

III a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai.

IV a, b, c kl. Pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, skirtos Europos kalbų dienai. Dalykų mokytojai