IVb klasės abiturientai, teatro klasės ir "Dryžuotojo šaliko" teatro studijos nariai dalyvavo literatūros pamokoje apie Just. Marcinkevičiaus "Katedrą" su LNDT aktoriais V.Anužiu ir M.Repšiu. Aktoriai pasakojo apie istorinę dramos situaciją, apie asmenybes, dariusias įtaką laikmečiui (architektą L. Gucevičių ir vyskupą I. J. Masalskį), apie dramos idėją (menininko pasirinkimas, vertybių "statyba" žmoguje, Katedra - tai tėvynė), ketvirtokai gimnazistai turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus. O pamokai baigiantis žymių aktorių palinkėjimai "Mokytis istorijos"  ir "Būti kaip vanduo" paskatino būsimuosius mūsų šalies ateities kūrėjus apmąstyti savo tikslus, pasirinkimus. Jūsų dėmesiui - pamokos dalyvių atsiliepimai (kalba netaisyta). 

Abiturientų trumpi atsiliepimai iš karto po literatūros pamokos apie Just. Marcinkevičiaus „Katedrą“ su LNDT aktoriais V.Anužiu ir M.Repšiu:

Greta: Nuostabus pokalbis prabėgo greitai. Labai norėjau, kad pokalbis nesibaigtų, nes turinys, emocijos ir visas pateikimas “pašnekesio forma” labai įsimintinas ir patrauklius ausiai.

Karina: Labai „fainas“ susitikimas, pamoka praėjo neįprastai greitai, buvo labai įdomu išgirsti pasakojimą iš pačių aktorių lūpų.

Judita: Visos neįprastos pamokos turi savo ypatumų, tačiau ši, drįstu teigti, buvo viena iš labiau patikusių. Man, kaip teatrą mėgstančiam žmogui, buvo labai smagu klausytis, kaip aktoriai įkūnijo savo personažus ir kiek jie pastangų dėjo, kad juos pažintų. Negana to, buvo malonu susipažinti su šiais aktoriais, nes jie tikrai yra žinomi visoje Lietuvoje, tačiau išlieka kuklūs ir draugiški. Kitais žodžiais - "nepasikėlę".

Vita: Buvo labai įdomus susitikimas, į skaitytą kūrinį galėjai pažiūrėti ir iš aktorių pasakojamos pusės. Aktoriai labai įdomiai ir nuoširdžiai viską pasakojo.

Vitalija: Įsiminė V. Anužio frazė: „Didelių žmonių ir klaidos didelės“. O mankurtai priminė mūsų vieną iš pamokų. Pokalbis buvo labai įdomus ir tikrai paliko daug įspūdžių. Nors pokalbis ir vyko virtualiai, tačiau džiaugiuosi, jog turėjau galimybę išgirsti tokių žmonių mintis, kaip V. Anužio ir M. Repšio. Aš asmeniškai M.Repšio cituotą B.Lee posakį apie vandenį supratau taip, jog reikia mokėti prisitaikyti kaip vandeniui prie bet kokios formos. Kad turim būti "lankstūs". Ačiū aktoriams už mums skirtą laiką ir tokius įspūdingus palinkėjimus.

Dija: Paskaita tikrai buvo įdomi, kadangi jau buvom susipažinę su kūriniu ir spektakliu, įdomu buvo išgirsti, kaip patys aktoriai kūrė veikėjus ir patį spektaklį. Na, o labiausiai turbūt patiko palinkėjimai mums, jog turime mokytis istorijos, nes dabartį kuriame patys, o praeitį turime žinoti.

Emilija: Norėjau padėkoti už kitokią pamoką, man asmeniškai labai patiko. Buvo įdomu klausytis aktorių pasakojimų, jų nuomonių, suteikė tikrai daug naujų žinių, net galbūt Marius Repšys pakeitė tą supratimą apie laisvę. Sudomino ir Vytauto Anužio pasisakymas apie pamokslininkus, kuomet yra „nuleidžiama“ tik viena nuoroda ir jei žmogus jai nepritaria, jis būna smerkiamas. Buvo tikrai labai įdomu jų klausytis ir sužinoti daugiau apie pačią istoriją ir moralinių vertybių supratimą.

Rokas: Buvo tikrai smagu, ypač man asmeniškai įsiminė ta frazė apie vandenį.

Guoda: Turiningas susitikimas, sužinojau plačiau apie spektaklį, jo tam tikras užuominas, kurios buvo paslėptos tiek žodžiuose, tiek laikmetyje. Įdomu buvo išgirsti iš aktorių, kaip jiems sekėsi vaidinti, ką suprato ir atrado naujo. Pokalbis skleidė labai pozityvią nuotaiką, buvo vertinga išgirsti iš aktorių perspektyvos.

Justas: Iš M.Repšio palinkėjimo (anglų kalba cituoto filosofo B.Lee) supratau, kad negali būt sustingęs, turi mokėti prisitaikyti ir keistis. Kaip vanduo.

Mantas J.: Pamoka buvo įdomi ir informatyvi. Buvo įdomu išgirsti, kaip patys aktoriai suprato savo vaidmenis, išgirsti, ką jie iš šių vaidmenų pasisėmė.

 

Daugiau apie dramą ir spektaklį bei aktorius: http://lteatras.lt/lt/2012-2013/spektakliai/128-katedra?fbclid=IwAR0Lcw0FcRR-7EBPeHUSf0XS6F_XXzjVqlIOaJDqUjHKAkrt--yQQ0asK8I, https://www.bernardinai.lt/2018-02-15-rezisierius-o-korsunovas-dabartine-katedra-tarsi-uzmirsto-sapno-smelio-pilis/, https://www.bernardinai.lt/aktorius-v-anuzis-jeigu-nera-smegenu-mankstos-gresia-silpnaprotyste-bet-mankstintis-tai-mes-nemegstame/, https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/14/1096970/autobiografija-isleides-marius-repsys-papasakojo-ne-viska-kai-kuriu-faktu-nezino-ir-artimieji