Kasmet mūsų gimnazijos bendruomenė turi tradiciją lankytis spektaklyje.  Iki šiol abiturientai pamena šokio spektaklį „Altorių šešėly“ arba miuziklą „Smuikininkas ant stogo“. Šį pavasarį, deja, nuvykti į spektaklį nepavyko, tačiau Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai ir mokytojai stebėjo nuotolinį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvo kūrybinį darbą - dviejų dalių spektaklį „Faustas“. Tai pamoka, skirta mokinių kultūriniam prusinimui.

Šokio spektaklis „Faustas“ sukurtas pagal vieno universaliausių pasaulinės literatūros genijaus J. V. Gėtės garsiausią visų laikų tragediją „Faustas“.

Dėl pasaulinės pandemijos įvesto karantino Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras spektaklį pritaikė vaizdo transliacijai, todėl kūrinio kokybė buvo labai gera. Įrašas, žinoma, neatstoja „gyvo“ žiūrėjimo, tačiau esamomis sąlygomis buvo verta džiaugtis, o spektaklio peržiūra dar labiau sudomino ir atsirado noras išvysti spektaklį „gyvai“.

Dviejų dalių šokio spektaklį galėjo stebėti visa gimnazijos bendruomenė: ir gimnazistai, ir mokytojai. Spektaklis, anot žiūrovų, paliko didelį įspūdį, nors išvystas scenoje būtų kur kas paveikesnis. Štai keletas atsiliepimų.

,,Man spektaklis ,,Faustas“ paliko gilų įspūdį. Ateityje svajoju tapti šokėja ir šokti spektakliuose. Buvo labai įdomu paklausyti, kuo gyvena šokėjai. Sužinojau, kad šokėjai dirba maždaug 18 metų. Jie nevalgo vakarienės, nes iš darbo grįžta vėlai. Manau, studijuosiu šokio meną“. Monika

„Spektaklis man labai patiko. Žiūrėjau atidžiai. Iš pradžių nelabai supratau, kas vyksta, bet paskui pradėjau suvokti siužetą, kurį mokytoja per lietuvių kalbos pamoką pristatė. Pirmą kartą žiūrėjau šokio spektaklį, tai buvo įdomi patirtis. Kadangi prieš spektaklį susipažinau su šiuo kūriniu, tai suprasti nebuvo sunku. Matėsi, kad šokėjai įdėjo daug darbo. Smagu, kad nors ir karantinas, bet  turime galimybę dalyvauti tokiose srautinėse pamokose“. Dianisa

,,Labai gražus šis spektaklis. Patiko, kaip viskas jausmingai vaizduojama per šokį. Buvo galima matyti kiekvieną emociją ir pajausti, kokia nuotaika tvyro ore. Kartais norėjosi, kad būtų kažkiek ir žodžių, kad būtų viskas aiškiau, bet, manau, kad šokis irgi padeda perteikti visus jausmus. Labai patiko spektaklio antra dalis, įdomu buvo stebėti Fausto ir Margaritos meilės istoriją. Taip pat patiko, kad buvo galima daugiau sužinoti apie spektaklio užkulisius iš profesionalų. Vertinu šią patirtį teigiamai, tikrai praskaidrino nuotaiką“. Edilija

,,Spektaklis man labai patiko, buvo įdomus. Aktoriai nekalbėdami, be jokių žodžių, su šokiu ir muzika sugebėjo labai vaizdžiai ir išraiškingai pavaizduoti Fausto istoriją. Muzika buvo gerai parinkta, ji suteikė spektakliui daugiau spalvų, emocijų. Aktoriai šoko labai lengvai, laisvai, suteikdami spektakliui įdomesnį vaizdą, taip pritraukdami žiūrovų žvilgsnį. Viską sudėjus kartu: ir muziką, ir šokį, ir emociją, spektaklis buvo puikus“. Rokas

Gabrielė Mikalauskaitė, IVb