Štai tokiais žodžiais mūsų gimnazistė Lukrecija nustebino skuodiškius. O ką bekalbėti apie šilutiškius, kuriems visai neseniai mergina porino apie tautinį lietuvininkės kostiumą. Lukrecija jau dukart laimėjo pirmąsias vietas ir stebina savo išmokta lietuvininkų tarme. Didžiuojamės ir džiaugiamės tavimi, Lukrecija, taip pat sveikiname ir Lukrecijos mokytoją, šišioniškių tarmės puoselėtoją Vaidą Galinskienę! 

Informuoja laimėtoja trečiokė gimnazistė Lukrecija Lazaraitytė: "Gruodžio 9 dieną dalyvavau Etninės kultūros olimpiadoje I etape. Olimpiadą sudarė dvi dalys: testo ir pristatymo. Testo dalis truko 45 min. O per pristatymą pasakojau apie Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą lietuvininkų tarme. Rajoniniame etape užėmiau pirmąją vietą ir toliau keliauju į regioninį etapą. Man ruoštis padėjo lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė." 

Lukrecija toliau dalijasi savo įspūdžiais: "O gruodžio 15 d. dalyvavau Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos organizuojamame konkurse „Skaitymai žemaitiškai” ir pasakojau anekdotus lietuvininkų tarme. Keliems komisijos nariams lietuvininkų tarmė netgi buvo negirdėta. Surinkau didžiausią taškų skaičių (80 taškų) ir užėmiau pirmąją vietą."

Merginą ruošusi lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vaida Galinskienė: "Komisijos nariai labai džiaugėsi Lukrecija, gyrė ir skyrė diplomą bei apdovanojo ypatingu komisijos paruoštu prizu."

O kam įdomu, kaip baigėsi istorija apie besišaipančius lietuvininkus, susiraskite Lukreciją, ji papasakos ir šį, ir dar daugiau anekdotų bei istorijų mūsų krašto tarme!