Konferencijoje Priekulėje

Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Idėjos autorė ir vadovė - Rita Kurpeikytė Scenarijaus autorė - Irena Arlauskienė Vedėjai -...

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

Už generalinės repeticijos ir premjeros nuotraukas dėkojame R.Lukošiui ir...

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

https://www.silaineskrastas.lt/gyvenimas/silutiske-kotryna-sekmes-kelias-veda-i-londona/ Pasakoja...

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus: A.Žulys (II vieta, ruošė...

Trispalvės akimirkos

Trispalvės akimirkos

https://www.facebook.com/silutespirmojigim/posts/1666072576786401 Fotografavo S.Ranauskas,...

"Tikėk tuo, ką darai",- sau ir draugams linki abiturientė Gintarė

IVb tarp pasiruošimo Šimtadieniui šurmulio dar rado laiko palinkėti sau ir vieni...

Konferencijoje Priekulėje

Konferencijoje Priekulėje

2017 metai buvo skirti rašytojos Ievos Simonaitytės - Klaipėdos krašto rašytojos, autobiografinių...

Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

Sveikiname rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojus: K.Kunickaitę (I vieta), T.Tumaitį (III...

Nebijok tylumos

Nebijok tylumos. Žiūrėk, kaip žemė žiemą žiemoja: tyli ir kantri. Užpustytoj paežerėj, po...

 • Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

 • Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

  Spektaklio premjera, skirta Lietuvos atkūrimo Šimtmečiui

 • Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

  Laimėjimas, džiuginantis Šilutę ir Lietuvą

 • Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

  Sveikiname rajono geografijos ir istorijos olimpiadų laimėtojus

 • Trispalvės akimirkos

  Trispalvės akimirkos

 • "Tikėk tuo, ką darai",- sau ir draugams linki abiturientė Gintarė

 • Konferencijoje Priekulėje

  Konferencijoje Priekulėje

 • Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

  Rajono anglų kalbos olimpiados laimėtojai

 • Atminimo aukuras Sausio 13-ajai

  Atminimo aukuras Sausio 13-ajai

 • Nebijok tylumos

2017 metai buvo skirti rašytojos Ievos Simonaitytės - Klaipėdos krašto rašytojos, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėjos – 120 – ajam gimtadieniui. Tais metais buvo rengiama daug renginių Priekulėje, Šilutėje, Klaipėdoje ir netgi Zarasuose.

 

2018 metų sausio 26 dieną (vos trims dienoms nuo rašytojos gimimo dienos praėjus) Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko rašytojos metų baigimo konferencija „Man įdomu: Ieva Simonaitytė istorijos, kultūros ir literatūros kontekste“. Konferencijoje dalyvavo Domas Kaunas – VU profesorius,Lietuvos knygotyrininkas, bibliofilas, edukologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas. Jis pristatė savo knygą apie Ievą Simonaitytę   „ Aš esu Etmės Evė“, kurioje surinkti ir užrašyti žmonių prisiminimai, liudijimai apie rašytoją, be to, knyga kupina fotografijų. Dalyvavusiems mokiniams D. Kaunas padovanojo po savo knygą „Mažosios Lietuvos knygų link“ su autografu. 

Ievos Simonaitytės kovą už gimtąją kalbą tame vokiečių krašte pristatė pedagogė, kraštotyrininkė, rašytoja Edita Barauskienė. Į konferenciją susirinko mokiniai iš Šilutės, Šilalės, Kaltinėnų, Klaipėdos, Gargždų, Pajūrio. Mokiniai pristatė prezentacijas apie Ievos Simonaitytės kūrinius, asmeninį gyvenimą, įamžinimą, mados laikotarpį, Priekulės miestą bei skaitė ištraukas iš rašytojos kūrinių. Buvo paruošta ekslibrisų paroda „Ievai Simonaitytei – 120”, kurią ruošė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos dailės mokytoja bei mokiniai. Apie romano „Aukštujų Šimonių likimas“ veikėjos Urtės Šimonytės aprangą pasakojo Šilutės pirmosios gimnazijos mokinė Paulina Kavaliauskaitė. Taip pat gimnazistė Emilija Skikaitė skaitė ištrauką iš romano. Mokines ruošė lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė.

2018 metais sukanka 150 metų, kai gimė mūsų krašto filosofas, rašytojas, publicistas, kultūros veikėjas Vilhelmas Storostas – Vydūnas, todėl šie metai skelbiami Vydūno metais. Kokiais darbais įprasminsime savo kraštiečio atminimą?

                                                                                                             Simona Bendžiūtė,  IIb

0421445
Šiandien
Vakar
41
82