Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas
Nepamirštamos Sausio 13 - osios istorijos pamokos

Nepamirštamos Sausio 13 - osios istorijos pamokos

Neužmirštuolės vidury žiemos. Kaitri aukuro liepsna ant sniego ir žvakės šviesa tamsoje. Jauno...

Surinkti pinigai -

Surinkti pinigai - "Išsipildymo akcijai"

Šiemet IIB klasės mokiniai, paskatinti anglų kalbos mokytojos N.Mulerovos, organizavo penktąją...

Gimnaziją papuošė eglė iš snaigių ir ledo gėlės

Gimnaziją papuošė eglė iš snaigių ir ledo gėlės

Idėjos - K.Blankaitės ir D.Jakienės  Fotografavo M.Metrikytė

Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

Spalio 25-ąją trečiųjų gimnazijos klasių mokiniai išvyko į ilgai lauktą kelionę – į Vokietiją....

Gimnazistų paroda

Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

  Bibliotekoje eksponuojama gimnazistų tapybos darbų paroda " Rudens spalvos "                ...

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

2018 metų pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė,...

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną

Baltų vienybės dieną mūsų gimnazistai jau ne pirmus metus mini ant Juknaičių alkakalnio.

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

Iki naujų mokslo metų pradžios likus vos keletui dienų, JAV ambasada pakvietė moksleivius ir...

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Idėjos autorė ir vadovė - Rita Kurpeikytė Scenarijaus autorė - Irena Arlauskienė Vedėjai -...

 • Nepamirštamos Sausio 13 - osios istorijos pamokos

  Nepamirštamos Sausio 13 - osios istorijos pamokos

 • Surinkti pinigai -

  Surinkti pinigai - "Išsipildymo akcijai"

 • Gimnaziją papuošė eglė iš snaigių ir ledo gėlės

  Gimnaziją papuošė eglė iš snaigių ir ledo gėlės

 • Palaikome mokytojus!

  Palaikome mokytojus!

 • Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

  Tarptautinių mainų programa - jau 30 kartą!

 • Gimnazistų paroda

  Gimnazistų paroda " Rudens spalvos"

 • Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

  Šilutės pirmoji gimnazija kuria Lietuvą

 • Baltų vienybės dieną

  Baltų vienybės dieną

 • Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

  Gimnazisčių viešnagė JAV ambasadoje

 • Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

  Gražiausio pavasario koncerto nuotaikos

2018 metų pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė, Benas Ranauskas, Ugnė Stulpinaitė, Greta Šiaudvytytė, vadovaujami istorijos mokytojos Laimos Toliušienės, įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą 2018 “. Projekto organizatoriai – EP nario Petro Auštrevičiaus biuras skatina domėtis ir atrasti Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos pavyzdžius artimoje aplinkoje.

 

Turėjome užduotį - parodyti mūsų mokyklos mokinių pasipriešinimą sovietinei valdžiai 1945 - 1952m. 

Lietuvai, šilutiškiams, gimnazistams, mūsų tėvams svarbu žinoti, kas vyko mūsų gimnazijoje Lietuvos Laisvės kovų metu pokaryje.

Dalyvaujame projekte, nes norime, kad kuo didesnė bendruomenės dalis žinotų, jog mūsų krašte gimnazistai priešinosi sovietizacijai. 1945m. Šilutėje liko 7 vietiniai gyventojai.  Šilutės gimnazijoje pradėjo mokytis vaikai, kurių šeimos atsikėlė gyventi į šį kraštą. Nukentėję tėvai, Lietuvos valstybingumo siekis, jaunystės ryžtas ir drąsa skatino priešintis istorinei neteisybei - okupacijai, tautos vienijimas, situacijos aiškinimas, keliant sąmoningumą, apeliuojant į sąžinę dėl atsakomybės už savo žemę - tokie buvo šio jaunimo uždaviniai. Gimnazistai organizavo susipratusio jaunimo grupes 1945-1951 metais ir veikė prieš sovietų valdžią.

Išsiaiškinome, kad  mūsų gimnazijoje veikė antisovietinės pogrindinės organizacijos: 1945-1946 m. pasipriešinimo organizacija, 1948-1949 m. „Geležinio vilko pulkas“, 1951-1952 m. „Laisvojo Lietuvos jaunimo tautinis susivienijimas“. 1946 m. ir  1950 m.  Pabaltijo karinis tribunolas nuteisė mokinius 5-25 metų laisvės atėmimo ir trėmė į Sibirą, Kazachstaną.

1945-46 m. slapta mokinių organizacija savarankiškai spausdino ir platino antisovietinius atsišaukimus, partizanų spaudą, buvo ginkluoti, palaikė ryšius su Švėkšnos apylinkėse veikusiais partizanais. Remdamiesi gimnazijos muziejuje esančiomis dokumentų kopijomis dėl suėmimo, tardymo, nuotraukomis, laiškais iš Sibiro, R. Stanciko atsiminimų knyga “Operacija IŠSIGIMĖLIAI arba moksleiviai MGB pinklėse“, nusprendėme šią medžiagą pateikti plačiau.

Antrame projekto etape sukūrėme video siužetą – kūrybiškai pristatėme nagrinėjamą temą.

 Rugsėjo 21 d.  Vilniuje  Europos namuose projekto finalininkai buvo apdovanoti savaitės trukmės pažintine kelione į Strasbūrą vasario mėnesį. Tai komandos iš Šilutės pirmosios, Panevėžio J. Balčikonio, Kretingos J. Pabrėžos ir Panevėžio K. Paltaroko gimnazijų. Kupini džiaugsmo šūkių ir gerų emocijų grįžome namo. Bet mūsų darbai  tęsiasi. Tikimės, apie tai išgirsite vėliau.

 Šilutės pirmosios gimnazijos IIIa klasės mokinė Simona Bendžiūtė ir istorijos mokytoja Laima Toliušienė

0448490
Šiandien
Vakar
232
139