Mūsų gimnazijoje jau keletą metų vykdoma kultūrinė gimnazistų prusinimo programa, kurios metu visa gimnazija lankosi spektaklyje. Šiais metais turėjome galimybę žiūrėti Klaipėdos muzikinio teatro šokio spektaklį "Altorių šešėly".   

 

Vasario 7-ąją visi gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais penkiais autobusais išvyko iš Šilutės į Klaipėdos Žvejų rūmus. Čia mokyklos bendruomenė stebėjo 2 dalių šokio spektaklį pagal V. Mykolaičio – Putino romaną „Altorių šešėly“. Šis kūrinys yra įtrauktas į privalomos literatūros sąrašą, be to, 2018-ieji buvo net tik Lietuvos šimtmečio metai, bet ir V. Mykolaičio – Putino 125 metų sukaktis. Šiais 2019-aisiais metais romanui  sukanka 85 metai. Tai norėjo paminėti ir mūsų gimnazija. Spektaklio metu mokiniai ir mokytojai buvo sužavėti šokio judesiais, aktorių tyrumu ir grakštumu. Renginio pabaigoje žiūrovai aktoriams negailėjo aplodismentų. Šis renginys kiekvieną įkvėpė ir paskatino perskaityti  dar kartą, o gal ir pirmąkart visą kūrinį.

Kaip kūrėjai pristato spektaklį:

„ „Altorių šešėly“ spektaklis – Liudo Vasario – jauno kunigo – gyvenimas, jausmai, vidiniai konfliktai, siekis išsivaduoti iš visuomenės primestų dogmų. Kūrinyje sprendžiama labai daug psichologinių problemų: kunigystės, gyvenimo kelio ieškojimo, menininko asmenybės laisvės. „Altorių šešėly“ pagrindinė tema – žmogaus pašaukimo ir gyvenimo prasmės bei savęs pažinimo kelias, žmogiškosios meilės ieškojimas; bažnyčios tarno-kunigo ir Poeto pašaukimo priešprieša. Šios žmogaus vidinio pasaulio prieštaros spektaklyje prabils ne žodžiais – bet kūno, širdies kalba. Kiekviena spektaklio scena – lyg savitos pagrindinio herojaus kunigo Liudo Vasario gyvenimo mišios – prikels kiekvieną prasmingą epizodą kiek transformuotoje, atminties, realybėje. Liudo Vasario istorija tikrai nepaliks nė vieno abejingo. “ Spektaklio režisierius Ramūnas Kaubrys. 

                                                                                                                                               Informavo Simona Bendžiūtė