Praėjusiais metais anglų kalbos mokytoja metodininkė Natalija Mulerova turėjo išskirtinę galimybę porą rudens mėnesių dalyvauti Mokytojų meistriškumo programoje JAV (TEA). Tuo metu ir užsimezgė labai graži draugystė bei bendradarbiavimas su JAV ambasada Vilniuje.

Mūsų gimnazijoje Ambasados iniciatyva pagal Fulbright mainų programą dirba ir amerikietė su lietuviškomis šaknimis, savanorė Katie Johnson. Taigi, anglų kalbos mokytojos Natalijos Mulerovos iniciatyva kovo 7 dieną gimnazijoje vyko tarptautinė anglų kalbos konferencija, kurios tema - „Why have people always looked for the Land of Promise outside their home country?“ („Kodėl žmonės ieško pažadėtosios žemės už savo tėvynės ribų?“). Konferencijoje viešėjo ir pranešimus skaitė diplomatai iš JAV ambasados, mokiniai iš Šilutės rajono ir Klaipėdos apskrities mokyklų.

Konferencijos tikslas – susipažinti su migracijos priežastimis ir pasekmėmis bei išklausyti pranešimų, pasidalinti patirtimi. Konferencija pradėta vedėjos, tarptautinio oratorių konkurso laimėtojos Londone K.Kunickaitės (mokytoja K.Sodonienė) pasveikinimu bei   trečiokų gimnazistų teatro klasės vaidinimu, kur vaizdžiai atskleistos emigracijos priežastys (karas, skurdas ir kt.). Teatro pasirodymas ir konferencijos tema glaudžiai susiję, nes šiemet Šilutės pirmosios gimnazijos ir Buxtehude Halepageno gimnazijos (Vokietija) tarptautinei mainų programai sukanka 30 metų. Šių metų mainų tema irgi palies žmogaus keliavimo, savęs ieškojimo temas.

Į konferenciją atvyko JAV ambasados diplomatai iš Vilniaus. Pranešimą apie imigraciją JAV skaitė Amy Reichert, kuri yra JAV ambasados diplomatė – ekonomikos skyriaus pareigūnė. Taip pat pranešimus pristatė Fulbright programos dalyvės: Emily Mazza, kuri dirba Klaipėdos licėjuje, bei Katie Johnson, amerikietė, mokytojo padėjėja, visus mokslo metus dirbanti mūsų gimnazijoje.

Po pertraukos vyko antroji konferencijos dalis, kurioje pranešimus anglų kalba pristatė ir mokiniai. Mūsų gimnazijai atstovavo J. Skalauskaitė (IIa) „Seeking for a dream“ („Ieškant svajonės“), R. Petrylaitė (Ia) „My emigration story“ („Mano emigracijos istorija“) bei G. Gužauskaitė ir S. Bendžiūtė (IIIa)  „Emigration through my eyes“ („Emigracija mano akimis“). Konferencijoje pranešimus skaitė ir gimnazistai iš kitų mokyklų: Gargždų Vaivorykštės gimnazijos (A. Ataitė), Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos (I. Balčiūnaitė, V. Judeikytė, A. Lengvinaitė) bei Šilutės Vydūno gimnazijos (S. Gruzdytė). Taip pat konferencijoje aktyviai dalyvavo klausytojai iš Ž. Naumiesčio, Švėkšnos Saulės ir Vainuto gimnazijų kartu su savo mokytojomis.

Klausytojai buvo įdėmūs, uždavė klausimų pranešėjams. Gimnazistai džiaugėsi galimybe išgirsti vieni kitus, tobulinti anglų kalbos ir viešojo kalbėjimo įgūdžius bei pasidalinti savo patirtimi. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Viliamės ir tikime, kad ateityje bendradarbiavimas su JAV ambasada nenutrūks.

Tarptautinę konferenciją Šilutės pirmojoje gimnazijoje organizavo ir fotografavo anglų kalbos mokytoja N. Mulerova, informavo konferencijos ir tarptautinių mainų dalyvė bei teatro klasės gimnazistė S.Bendžiūtė