Nuo 2018 metų pavasario iki rudens Ugnė Stulpinaitė, Greta Šiaudvytytė, Benas Ranauskas, Gytė Gužauskaitė, Simona Bendžiūtė, vadovaujami istorijos mokytojos Laimos Toliušienės, dalyvavo projekte „Kuriame Lietuvą 2018“.

Šiame projekte grupė dalyvavo pasirinkusi temą „Šilutės gimnazijos mokinių sukilimas prieš sovietų valdžią 1945-1952m.“ Mokiniai rinko informaciją temos aprašui, naudojosi gimnazijos muziejaus dokumentais. Nusiuntusi aprašą konkurso komisijai į Vilnių, grupė mūsų gimnazijos mokinių buvo atrinkta tolimesniems konkurso etapams. Antrasis etapas buvo kūrybinis. Šiame etape komanda turėjo sukurti filmuką – kūrybiškai pristatyti nagrinėjamą temą. Mokiniai skyrė nemažai pastangų ir darbo, kad sukurtų kuo geresnį, įdomesnį filmuką. Komandos darbas buvo pastebėtas ir apdovanotas. Rugsėjo 21d. komanda vyko į finalą - į Vilnių, į Europos namus. Pirmoje susitikimo dalyje komandos susitiko su Europos parlamento nariu Petru Auštrevičiumi, kuris pasveikino keturias į finalą patekusias komandas. Finale dalyvavo komandos iš Kretingos, Panevėžio ir mūsų komanda iš Šilutės. Antroje dalyje grupės žiūrėjo vieni kitų sukurtus filmukus, kurie profesionalaus operatoriaus-montuotojo buvo sujungti į vieną filmą. Po darbų peržiūros buvo paskelbti rezultatai – visos komandos finalistės 2019m. vasarį vyko į Strasbūrą.

Kovo 10-ąją mokiniai išvyko į ilgai lauktą kelionę. Iš Kauno autobusas pajudėjo Lenkijos link. Pervažiavę visą Lenkijos valstybę, mokiniai turėjo ekskursijas keliuose Vokietijos miestuose. Pirmasis aplankytas miestas – Drezdenas. Čia aplankytas Cvigeris, Drezdeno Dievo Motinos bažnyčia. Taip pat vyko į Niurnbergą ir aplankė Niurnbergo pilį, senamiestį. Tačiau labiausiai mokiniai laukė vizito į Europos parlamentą Strasbūre, Prancūzijoje. Parlamente laukė susitikimas su Europos parlamento nariu, kandidatu į Lietuvos prezidentus – Petru Auštrevičiumi. Mokiniai turėjo diskusiją su Petru Auštrevičiumi apie darbą parlamente, turimas kompetencijas bei politinę Europos Sąjungos situaciją. Taip pat turėjo galimybę dalyvauti tuo metu vykusiame posėdyje ir stebėti, kaip vyksta darbas parlamente. Mokiniai ir mokytojai po apsilankymo buvo kupini geriausių įspūdžių, be to, turėdami laisvo laiko aplankė Strasbūro miestą bei Strasbūro Notre Dame katedrą. Grįžę į gimtąją Šilutę, mokiniai ir mokytoja Laima Toliušienė džiaugėsi, jog turėjo tokią galimybę aplankyti tiek miestų ir Europos parlamentą.

 Informavo viešnagės dalyvė Simona Bendžiūtė