Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Atlaja”  balandžio 20-27 dienomis savivaldybės sprendimu vyko į Turkijos Alanijos miestą paminėti Turkijos Nacionalinio suvereniteto ir vaikų dienos. Į kelionę, kurioje viešėjome savaitę, vyko 12 mokinių, šokančių tautinius šokius, jų vadovė R. Kurpeikytė ir  Pamario pagrindinės mokyklos mokytojos A. Grigalienė ir V.Macijauskienė.

Visi miesto svečiai, t.y. grupės iš Murmansko, Saratovo, Latvijos, Suomijos, Tuniso, Azerbaidžano, Lenkijos ir dar viena Lietuvos grupė iš Trakų, pasidabinę tautiniais rūbais,  reprezentavo savo šalį koncerte, kuris buvo skirtas Turkijos vaikų dienai paminėti.

Be kaitrios saulės ir nudegusių skruostų džiaugėmės galėję vykti į įvairias ekskursijas, kur turėjome galimybę ragauti gardžių patiekalų, grožėjomės spalvinga Turkijos kultūra, įdomia krašto istorija. Apsilankėme antikiniame Sidėjos mieste, lietuvišku šokiu ir muzika „tikrinome“ visame pasaulyje giriamą Aspendos amfiteatro akustiką, maudėmės šiltoje jūroje Kleopatros paplūdimyje,  ragavome tikro turkiško kebabo. Susipažinome su Turkijos mokyklų ugdymo(si) ypatumais – pasisvečiavome pagrindinėje mokykloje, esančioje pačioje kalno viršūnėje.

Tą patį vakarą kartu su visomis  delegacijomis plaukiodami Viduržemio jūroje svarstėme, kaip būtų gerai, jeigu tokie projektai truktų kiek ilgiau – nenorėjome, jog kelionė taip greit pasibaigtų.

Šokėjai dėkoja choreografijos mokytojai ekspertei Ritai Kurpeikytei už paruošimą, iniciatyvumą ir šaunias idėjas bei Pamario pagrindinės mokyklos mokytojoms Astai Grigalienei ir Virginijai Macijauskienei, besirūpinusiomis šokėjais iki pat kelionės pabaigos. Ačiū Šilutės miesto savivaldybei, jog šokėjų ir jų vadovės svajos tapo  realybe!

Visai netrukus, dar nespėjus išblėsti Turkijos įspūdžiams,  Šilutės pirmosios gimnazijos šokių kolektyvas ,,Atlaja” ir Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvas ,, Viržytė” su vadove R. Kurpeikyte gegužės 8-ąją dalyvavo respublikiniame tautinių šokių kolektyvų festivalyje ,,Po malūno sparnais” Kaune. Festivalyje dalyvavo šeši Lietuvos kolektyvai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Birštono ir Kauno. Entuziastingai prisistatėme šokdami ir didžiavomės, jog esame pasipuošę unikaliais Mažosios Lietuvos krašto tautiniais kostiumais ir šokame mūsų krašto šokius.

Džiaugiamės tokia garbe – galimybe garsinti savo krašto vardą kituose Lietuvos regionuose ir pasaulyje.

Informavo G.Urbonavičius ir U.Bertašiūtė