Gegužės 16 dieną Šilutės pirmojoje gimnazijoje  pagal Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą vyko  paskaitos tema ,,Lytiškumo ugdymas“, kurias organizavo Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.  Lytiškumo paskaitas  vedė Julius Mažonas.

Žmonių lytinė branda trunka apie 6 metus. Tai  paauglystės tarpsnis, esantis tarp vaikystės ir suaugusiojo amžiaus. Kiekvieno individo brandos pradžios ir pabaigos laikas skiriasi: mergaitės paprastai pradeda bręsti apie 9–11 gyvenimo metus, visiškai subręsta apie 16–17 metus; berniukai  bręsti pradeda vidutiniškai 2 metais vėliau – apie 11–13 metus, visiškai subręsta apie 18–19 metus.

Fiziologinė lytinė branda dar nereiškia žmogaus pasirengimo lytiniam gyvenimui, kadangi asmuo dar turi subręsti psichologiškai ir socialiai, t. y. suvokti atsakomybę bei lytinio gyvenimo pasekmes. 

9 klasių mokiniams buvo pasakojama apie ankstyvų lytinių santykių pasekmes fizinei, psichinei, socialinei gerovei. Kalbėta apie lytinio potraukio valdymą, siekiant išvengti neigiamų pasekmių, lytiškai plintančias ligas, jų simptomus bei profilaktikos priemones. Taip pat apie apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo būdus ir priemones (prezervatyvai, kontracepcijos priemonės ir kt.); bendrą vyro ir moters atsakomybę pradedant vaiką, šeimos planavimo svarbą, planavimo metodus,  nėštumo nutraukimo pasekmes moters organizmui, psichologinei jausenai, santykiams su partneriu ateityje; vyro ir moters pareigas gyvenime ir šeimoje. Aptarti vyrų ir moterų mąstymo skirtumai ir kaip geriau vienas kitą pažinti. Lytinė branda – jautri ir paslaptinga paauglystės tema. Kad jaunuoliui nereikėtų visko išbandyti savo kailiu, klysti ir kankintis, mes suaugusieji turime būti pasiruošę jiems padėti. 

Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistė Edita Gurjanova