Penktadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko tautinių šokių festivalis „Šokim trypkim“.

Prieš daugiau kaip dvidešimt metų tuometinės šokių kolektyvo „Rezginėlės“ vadovės Reginos Puodžiuvienės pradėtą festivalį tęsia jos mokinė Rita Kurpeikytė. Daugiau informacijos 

 

Birželio 7-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko ilgai lauktas respublikinis tautinių šokių festivalis „Šokim trypkim“. Šilutės pirmosios gimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Atlaja“ bei Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos kolektyvas „Viržytė“ šiai šventei ruošėsi visus mokslo metus.

Renginys prasidėjo Šilutės  pirmosios gimnazijos direktorės L. Spirgienės pasveikinimu ir mūsų miesto tautinių šokių kolektyvų pasirodymu. Rita Kurpeikytė, šokių mokytoja, šio renginio įgyvendintoja  bei „Atlajos“ ir „Viržytės“  kolektyvų vadovė, sakė, jog ją įkvėpė tokiems renginiams buvusi garsaus rajone ir respublikoje šokių kolektyvo  „Rezginėlė“ vadovė Regina Puodžiuvienė. Ji tokį  festivalį pirmą kartą suorganizavo prieš dvidešimt metų.

Šįkart į renginį buvo pakviesti šokių kolektyvai iš visų Lietuvos etninių regionų. Svečiai buvo pasidabinę įvairiaspalviais, jų kraštui būdingais tautiniais rūbais. Kolektyvai buvo paruošę net po keletą įspūdingų šokių. Renginyje dalyvavo šie kolektyvai: „Vėjų malūnėlis“ (Raudondvaris), „Vijurkas“ (Klaipėda), „Žalnieriukas“ (Šiauliai), „Grandinėlė“ (Panevėžys), „Vyželė“ (Vilkaviškis), „Malūnėlis“ (Kaunas), „Kupolė“ (Birštonas), „Gaja“ (Akmenė), „Aušrinė“ (Klaipėda), „Atlaja“ ir „Viržytė“ (Šilutė).

Koncerto pabaigoje visiems kolektyvams buvo įteiktos padėkos, dovanos ir mūsų miesto atminimo statulėlės.

 

                                                                        Simona Bendžiūtė