Spalio 5-ąją mokyklose yra minima ir švenčiama ypatinga šventė – Mokytojų diena. UNCESO teigia, jog ši diena skirta parodyti, kokie svarbūs žmonės yra mokytojai. Jie kiekvieną iš mūsų ugdo ir vedasi mokslo ir žinių keliu. Mokytojų dieną mini apie 100 pasaulio šalių. Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat skiria daug pastangų ir laiko šiai šventei, kad sukurtų kuo gražesnę šventę mokytojams mokykloje, kad kiekvienas jaustųsi įvertintas. Šiais metai mokytojų dienos tema buvo „Kelionės“. Šventės išvakarėse administracijos darbą perėmė nauja valdžia – abiturientai. Šventinės dienos rytą mokytojus prie gimnazijos įėjimo pasitiko klasių seniūnai ir pavaduotojai su saldžiomis dovanėlėmis ir linkėjimais. 

 

Pirmąją pamoką klasės sveikino savo auklėtojus gražios šventės proga. Kitas pamokas mokytojai buvo išleisti ilsėtis, vaišintis mokinių paruoštomis vaišėmis, o jų darbą atliko gimnazijos dvyliktokai. Jie vedė pamokas pirmųjų, antrųjų bei trečiųjų klasių gimnazistams. Gimnazijos trečių klasių mokiniai pirmąją dienos pamoką vedė Pamario pagrindinėje mokykloje. Grįžę jie dalijosi įspūdžiais ir sakė, kad tai labai naudinga patirtis, tai padeda geriau suprasti mokytoją, taip pat daugumai patiko bendrauti su vaikais, nors ne visi buvo paklusnūs ir darniai dirbo.  Nemaža dalis jaunųjų mokytojų grįžtų pas vaikus, tad rusena viltis, kad pedagogų Lietuvoje nepritrūks. Kai pamokos jau buvo baigtos, naujoji mokyklos valdžia kartu su mokytojais sugužėjo į mokytojų kambarį ir klausėsi vieni kitų istorijų, ką reiškia būti mokytoju, kokie mokytojų prisiminimai pirmą kartą peržengus mokyklos slenkstį ir sutikus būrį mokinių klasėje. Be to, buvo pakviesti buvę mokyklos mokytojai, kurie buvo sveikinami kolegų ir mokinių. Šventė tęsėsi aktų salėje, kur vyko renginys „Kelionė laiku“. Čia buvo apdovanotos mokytojų komandos, įveikusios užduotis, kur teko ir pašokti, ir išspręsti uždavinius. Dar trečiokai gimnazistai vedė smagias viktorinas, o teatro studija, gimnazistų ansamblis ir šokių kolektyvas suvirpino visų širdis nukeldami prisiminimais į praeitį ir grąžindami atgal. Ši diena buvo nepaprasta – mokytojai džiaugėsi mokinių darbu, siurprizais, o mokiniai – mokytojų šypsenomis.

 

                                                Informavo abitiurientė Simona Bendžiūtė, fotografavo Saulius Ranauskas, Ainoras Plotnikovas ir Greta Krakytė