Mūsų abiturientai spėja visur - ir Gimnazisto vardo dienai ruoštis, ir dalyvauti renginiuose. Šįkart atstovauta gimnazijai Žemaičių Naumiesčio gimnazijos organizuotame edukaciniame renginyje "Vaižganto kūrinių vizualizacija". 

Savo darbus, skirtus Vaižganto metams paminėti, pristatė Tauragės raj. Žygaičių, Šilutės pirmosios ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų mokiniai. Abiturientė K.Jončaitė skaitė pranešimą "Severiutės paveikslas Vaižganto apysakoje "Dėdės ir dėdienės", o jos draugai ketvirtokai gimnazistai G.Ašmontaitė, V.Seminauskas, L.Ramanauskaitė, O.Sokolskij, M.Lauraitytė, E.Šikšniūtė ir lietuvių kalbos mokytoja J.Kiaupienė  sukūrė jautrią ir susimąstyti kviečiančią meninę kompoziciją "Vaižganto deimančiukai" (pagal J.Tumo-Vaižganto apysaką "Dėdės ir dėdienės"). 

Dalijamės mokytojos ir mokinių įspūdžiais:

"Tai buvo nauja ir tikrai neįkainojama patirtis, mes pirmą kartą pristatėme meninę kompozicija. Turėjome progą dirbti komandoje ir supratome, kiek tai reikalauja jėgų, taip pat ir atsakomybės. Įdomu buvo išgirsti memorialinio Vaižganto muziejaus vadovo R.Jakulevičiaus pasakojimą apie rašytoją, kunigą, visuomenės veikėją Vaižgantą ir jo paliktus prisiminimus. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Juozo Tumo - Vaižganto 150 gimimo metinių minėjimo" (abiturientė M.Lauraitytė).

"Labai šiltas, informatyvus renginys. Smagu buvo klausytis Vaižganto muziejaus direktoriaus pranešimo, kuriame jis akcentavo šias vertybes: šviesa - meilė - laisvė. Džiaugiuosi mokiniais, radusiais laiko ir noro įsigilinti į neoromantiko Vaižganto kūrybą. Meninė kompozicija pristatyta, žiūrovai sujaudinti. Juk kiekvienas esame gyvenime sutikę mykoliuką ar severiutę, o gal patys jie ir esame... Man buvo įdomu ir malonu dirbti su abiturientais bei išvysti, kaip jie jaučiasi scenoje" (lietuvių kalbos mokytoja J.Kiaupienė).

 
 

Archived Articles

Most Read Posts