Naujieji gimnazijos mokiniai – pirmokai - kiekvienais metais nekantriai laukia jiems skirtos šventės – Gimnazisto vardo dienos. Šią dieną pirmokai tampa tikraisiais gimnazijos bendruomenės nariais.Pirmokai gimnazistai  turi atlikti įvairiausias abiturientų paruoštas užduotis bei šventinės dienos rytą yra neįprastai paženklinami, jog juos pastebėtų visa gimnazijos bendruomenė. Šiais metais gimnazisto vardo dieną mūsų gimnazija virto į Šilutės pirmąjį regioninį parką.

Penktadienį, prieš ilgai lauktas atostogas, nuo pat ankstaus ryto mokykloje skambėjo įvairiausių gyvūnų garsai, muzika. Pirmokai buvo pasitikti prižiūrėtojų – dvyliktokų - prie durų, kur atsiklaupę ant kaštonų ir kankorėžių naujieji gimnazistai buvo pažymėti „Simbos“ ženklu ant kaktos. Pirmąją pamoką pirmokams dvyliktokai rengė įvairiausias nelengvas užduotis: atlikti fizinius pratimus, nešti kiaušinį šaukštu su burna, atsakyti į kompromituojančius klausimus bei ragauti neįprastą maistą. Tie, kas užduočių neatlikdavo, buvo apšaudomi vandens šautuvais. Be to, abiturientai „papuošė“ pirmokų veidus „fuksų“ ženklais. Per pertraukas „prižiūrėtojai“ ėjo tikrinti, kaip laikosi jų krikštijami pirmokai. Tuomet po pamokų vyko vakarinis renginys, kuriame renginio vedėjai pristatė, kaip pirmųjų klasių gimnazistai atliko užduotis. Trys pirmos klasės buvo suskirstytos į tris dalis: vandens, žemės ir oro gyvūnai. Pirmokai pristatė savo pasirodymus bei kartu su auklėtojais vykdė renginio organizatorių paruoštas užduotis. Galiausiai renginio pabaigoje pirmokai, padedami abiturientų, garsiai pasakė gimnazisto priesaiką ir oficialiai tapo mūsų gimnazijos bendruomenės nariais.

Šią dieną gimnazijoje buvo neįprastas sujudimas ir džiaugsmo, juoko bei šūksnių kupinos pamokos bei pertraukos.

 

                                        

 

 

 

                                                                           Informavo abiturientė Simona Bendžiūtė