Literatūrinė pažintinė kelionė: susipažinome su Vydūno ir Ievos Simonaitytės gyvenimu bei kūryba

Ia ir Ib klasės mokiniai lapkričio 15d. išvyko į edukacinę kelionę į Kintus bei Priekulę. Šios kelionės tikslas – susipažinti su rašytojų Vydūno bei I. Simonaitytės biografija ir kūryba.

Aplankėme Kintų Vydūno kultūros centrą, kur išgirdome gidės pasakojimą apie Vydūno, gyvenusio ir dirbusio Kintuse, biografiją ir kūrybą. Labai įsiminė Vydūno žodžiai: „Kokios žmogaus mintys, toks jo gyvenimas ir likimas“. Taip pat aplankėme emalio dirbtuves, kur susipažinome su emalės dirbinių technika. Vėliau ėjome prie Didžiosios tujos, tokio dydžio tują visiems teko matyti pirmą kartą.

Kelionė toliau tęsėsi Priekulėje. Kol viena klasė klausėsi ir konspektavo I. Simonaitytės muziejuje apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą, kita klasė aplankė Priekulės miestelio Vingio parką. Gidė labai įdomiai pristatė rašytojos portretą, parodė jos mėgstamus asmeninius daiktus.

Džiaugiamės ir dėkojame klasių auklėtojams ir lietuvių kalbos mokytojams V. Galinskienei, A. Gečui, L. Venckienei už prasmingą ir įdomią kelionę. Tikimės dar daugiau pažintinių išvykų, skirtų savo krašto pažinimui.

Informaciją pateikė Šilutės pirmosios gimnazijos Ia klasės mokiniai

 

 
 

Archived Articles

Most Read Posts