Paieška

Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.50 - 14.35
8. 14.45 - 15.30
Lyderių laikas

Kodėl Lietuvoje šimtakojis turi šimtą kojų, o Rusijoje  - keturiasdešimt?

Susitikimas su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto katedros dekanu Antanu Smetona buvo rimtas ir informatyvus. Pranešėjas atkreipė klausytojų dėmesį į visuminį žmogaus ugdymą universitete ir ypač svarbią studentui, kaip būsimam filologui, asmeninę savybę - smalsumą ir žingeidumą. "Čia laukiami tikrieji tyrinėtojai“, - sakė kalbininkas A.Smetona. Taip pat dekanas akcentavo, kad Vilniaus universitete Filologijos fakultete humanitarinės studijos skirtos tiems, kuriuos domina ne tik kalbų studijos ir studijos apie kalbas, bet taip pat literatūros istorija ir teorija, pasaulio kultūros procesai ir žmonijos minties raida. Tai studijos, skatinančios ieškoti tiek savyje, tiek knygose, tiek pasaulyje anapus tekstų.

Daugiau nei valandą trukusią paskaitą ir vyravusią tylą klasėje nutraukė intriguojantys dėstytojo klausimai: "Kodėl mes sakome "šimtakojis", o rusai - "keturiasdešimtkojis", nors italai suskaičiuoja iki tūkstančio šio gyvūnėlio kojų? Arba kodėl, nors auditorijoje sėdi dauguma moterų, mes sakome, jog visgi jos vyrauja? Arba kokios giminės yra žodžiai "nevėkšla", "valkata"? Arba kodėl mums mėlynės uoga yra mėlyna, o anglams arba latviams - juoda? Visa tai gali tapti labai rimtu tyrinėjimo objektu, jei nuspręsite studijuoti Filologijos fakultete. Kadangi besiklausančių gimnazistų amžius jaunas, tai ir klausimų dekanui nebuvo daug.  Aišku, vienas iš dominusių, ar Filologijos fakulteto docentas daktaras A.Smetona turi giminystės ryšių su mūsų prezidentu A.Smetona. "Taip, - šyptelėjo dekanas,  mes giminės. O ar žinote, ką studijavo prezidentas? Filologiją. Vadinasi, baigęs filologiją gali tapti net prezidentu! Atvažiuokite pas mus ir pamatysite, kad iš čia kylama į žvaigždes."       

 

Fotografavo S.Ranauskas