Pamažu rimsta gimnazijos klasės ir koridoriai. Egzaminai jau persirito į antrą pusę, projektiniai darbai pristatyti, nepadaryti darbai nejučia nunešami vėjo kaip kvepiančio jazmino žiedai… Visai netoli trumpiausia vasaros naktis, baigia nužydėti šiemet spartuolės liepos, o mums beliko vos kelios dienos ir užversime mokyklos duris. Pristatome keletą epizodų iš neseniai vykusių literatūros pamokų, kai gimnazistai aptarė perskaitytas knygas ir įkvėpti rašytojų kūrė plakatus, lankstinukus, viktorinas, eilėraščius. Gal kurį jūsų irgi paskatins vasaros pavėsy pasiimti knygą, o gal rudeniop susigundysite panirti į šnarančius puslapius. Te vasara atneša įspūdžių, kurie šildys visus metus. O radę laiko literatūrai ir panirę į jos pasaulį stiprėkite ir nepamirškite dalintis savo atradimais.

Tamsa už lango, karas dunda,

Lizelė knygą rankoj laiko.

Žodžių magija – galia jų skamba,

Per rūstų laiką širdis šildo.

Gatvėse gaisrai, baimė siaučia,

Tačiau mažos rankos knygą spaudžia.

Draugystė, meilė, žodžiai – šviesa,

Net kai mirtis šešėliais vaikšto.

(Pijus Pielikis pristatė M. Suzak romaną „Knygų vagilė“)