Mūsų abiturientės A.Petrošiūtė, R.Petrylaitė, R.Ramanauskaitė ir V.Dyglytė bei biologijos mokytoja D.Strazdauskienė pirmadienį išvyko į Briuselį. Merginos (ir L.Venckutė taip pat) kūrė filmuką "Jei galiu aš, tai gali ir tu" apie gamtos saugojimą, pristatė atliekų rūšiavimo žaidimą jaunesnių klasių mokiniams, pateikė pasiūlymų savivaldybei, kaip racionaliau rūšiuoti. Linkime konkurso "Kurkime Lietuvą" laimėtojoms nepakartojamos kelionės ir lauksime jų įspūdžių!

Filmukas čia: https://www.facebook.com/kuriamelt/videos/397475514943334

Dalyvių atsiliepimai grįžus: 

Mūsų komanda dalyvavo europarlamentaro Petro Auštrevičiaus organizuotame konkurse „Kuriame Lietuvą“ir tapome nugalėtojais, buvome apdovanoti kelione į Briuselį.

Drezdenas

 Pirmoji ekskursija vyko pėsčiomis po Drezdeną. Tai vienas gražiausių Vokietijos miestų, garsėjantis savo meno galerijomis, Briulio terasa, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Elbę. Dievo motinos katedra – viena didžiausių protestantų bažnyčių, nuostabus vaizdas, bažnyčia atrodo kaip netikra. Teatro aikštė - gražiausia Drezdeno aikštė.

   Kelnas

Kelnas – vienas gražiausių Vokietijos miestų. Tai yra ketvirtas pagal dydį Vokietijos miestas, kuris žavi savo istorija ir architektūra. Mums neišdildomą įspūdį paliko didinga Kelno katedra, žymiausias gotikinis statinys Vokietijoje, besiskiriantis ne tik išskirtine prabanga, bet ir dydžiu. Tai trečia pagal aukštį bažnyčia pasaulyje. Be to, šiame mieste gyvenantys žmonės yra labai draugiški ir maloniai priima turistus.  

Goslaras

 Goslaras – miestas, kurį aplankėme važiuodami pakeliui į Lietuvą. Tai vienas gražiausių senosios Vokietijos miestų, kuris įtraukas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas po viduramžišką, spalvingą senamiestį, kuriame galėjome pamatyti siauras gatvelės su XV – XVI amžiaus fachverko stiliaus namais, Imperatorių rūmais bei XIIa. statyta vienuolyno bažnyčia. Be abejonės, labai mus sužavėjo ir paliko didelį įspūdį visiems keliavusiems!

  Briuselis

 Gegužės 18 d. lankėmės Belgijos sostinėje – Briuselyje. Pirmiausia lankėmės Šventųjų Mykolo ir Gudulos katedroje, o po to ėjome link Belgų parlamentų rūmų. Priešais parlamento rūmus yra parkas, kurį perėję nueiname iki Karaliaus rūmų, kuriuose ir reziduoja Belgijos karalius Filipas. Mums pasisekė pamatyti Belgijos raitąją karališkąją palydą. Tapome monarcho palydėjimo ceremonijos dalimi – buvo įspūdinga pamatyti, kaip viskas organizuotai atliekama. Taip pat aplankėme ir Didžiąją aikštę – tai istorinis Briuselio miesto centras, kuriame stovi bene populiariausias šalies turizmo objektas – bronzinė besišlapinančio berniuko statulėlė. Pasirodo, jog, priklausomai nuo progos, berniukas yra nuolat aprengiamas skirtingais rūbais. Pavyzdžiui, 2013 m. vyko kasmetinė Briuselio folkloro šventė „Fetes du folklore“, kurios viešnia buvo Lietuva. Kaip įprasta, šalis viešnia turi aprengti nuogą 61 cm bronzinį berniuką rūbais, reprezentuojančiais tos šalies kultūrą. Berniukas buvo aprengtas Lietuvos krepšinio rinktinės apranga, kurią Briuselio merui pristatė tuometinis Kauno meras Andrius Kučinskas. Bene svarbiausias dienos įvykis – vizitas Europos Parlamente. Buvo smagu susipažinti su Petru Auštrevičiumi – europarlamentaru ir iniciatyvos „Kuriame Lietuvą!“ įkūrėju. Vizitas prasidėjo 14 val., todėl turėjome šiek tiek laiko susipažinti su Europos Parlamento veikla prieš skubant į 15 val. vykstančią mini sesiją. Išgirdome Moldovos prezidentės Majos Sandu kalbą – tai buvo nepakartojama patirtis.

  

Dėkojame Petrui Auštrevičiui už įsteigtą iniciatyvą, į kurią įsitraukusios galėjome išvykti į turiningą kelionę. Dėkojame mokytojai Daivai Strazdauskienei už pagalbą ruošiant projektą – be jūsų nebūtume laimėjusios. Ačiū ir kartu važiavusioms merginoms už puikią kelionę bei Laurai Venckutei, kuri taip pat padėjo kurti mūsų trumpą filmuką. Už informatyvų ir įdomų pasakojimą dėkojame kelionės vadovui ir gidui Raimondui.

 

logo

Šilutės pirmosios gimnazijos

  Filosofija

„Ne mokyklai, gyvenimui mokomės“.    /Seneka/

Vizija

Pažangi, atvira, visapusišką išsilavinimą teikianti gimnazija. 

Misija

Ugdyti brandžią asmenybę, atvirą pasauliui, pasirengusią mokytis visą gyvenimą ir dirbti Lietuvos labui.

 

Bendruomenės vertybės


Pagarba  --  Bendradarbiavimas  -- Atsakomybė

 

Strateginės veiklos kryptys

 

1. Užtikrinti ugdymo programų įvairovę, kokybišką ir visiems prieinamą ugdymą(si) ir mokymo(si) poreikių tenkinimą per patyriminį mokymą.

2. Formuoti bei skatinti asmenybės ūgtį, sudarant sąlygas mokiniams pasirengti visapusiškai integruotis šiuolaikinėje visuomenėje.

3. Modernizuoti ugdymo aplinką, tobulinti gimnazijos VMA Moodle tinkle panaudojimo galimybes, sudaryti palankias sąlygas mokytojų ir mokinių naujų technologijų ir informacijos valdymo kompetencijų tobulinimui, ugdymo(si) rezultatų gerinimui. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naudingos nuorodos:


Gimnazijos feisbukas