Abiturientų mintys per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais):

Norėčiau būti Vinco Mykolaičio – Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė)

Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Aš būčiau istorinė biografija „Pasiklydusi mergaitė“. Temos: gyvenimo nuopuoliai, pakilimai, mirtis, meilė be atsako, savęs ieškojimas, žmogaus nepritapimas prie visuomenės standartų. Tai būtų mergaitės istorija nuo 2004 iki 2023 metų. Kodėl tokia knyga? Nes šiuo metu esu pasiklydusi tarp gyvenimo pasirinkimų. (Izabelė Sudeikytė)

Mano gyvenimo knyga vadintųsi „Paklydęs salos kryžkelėj“ (komedija, siaubo, romantinis, detektyvas). Turinys: žmonės paklydę nežinomoje saloje. Kiekvieną dieną vis mažiau lieka žmonių grupėje. Jie nesiryžta išsiaiškinti, kur visi dingsta ir kodėl jie vis dar čia...

Aš būčiau knyga, pavadinta „Jausmų sūkury“, žanras – drama arba tragikomedija. Drama būtų apie greitai besikeičiančius jausmus ir mintis. Veikėjai išgyvena tragediją,o o aplinkui žmogaus tragediją kiti mato kaip komediją.  (Kamilė Dulkytė)

Aš būčiau psichologinė knyga „Blykstelėjęs tunelis“, kai tunelio gale matyti tikslas – šviesa. (Mantas Urniežius)

Drama „(Ne)viltis“. Temos: gyvenimo iššūkiai, jų įveikimas, prisitaikymas, lūžio taškas. Turinys: jaunuolių patiriami iššūkiai/ išbandymai mokykloje, asmeniniame gyvenime. Kodėl tokia knyga? Manau, kad daugelis jaunų žmonių jaučiasi panašiai kaip aš.

Jeigu būčiau knyga, ji vadintųsi „Mano dienoraštis“. Būčiau romanas arba drama dienoraščio forma. Ten būtų aprašytas mano gyvenimas ir su kokiais sunkumais aš susiduriu. Temos: šeimos santykiai, pasirinkimai, draugystė. (Monika Kudžiūtė)

Žanras: novelė vaikams. Pavadinimas: „Mergaitė kaime“. Tema: vaiko susipažinimas su pasauliu, gamta.

Mano knygos pavadinimas: „Cheminės reakcijos“, o žanras – mokslinė fantazija, gal net pagal ją kuriamas miuziklas. Tema – paauglio sunkumai. Turinys: vieną dieną paauglys, vykdydamas eksperimentus netyčia apsinuodija ir įgyja galią realybę paversti miuziklu...

Jeigu būčiau knyga, būčiau knyga apie išgyvenimus ir atsigavimą. Yra daug įdomių dalykų, kuriuos galime sužinoti apie žmonių stiprybę ir pasiaukojimą. Pavadinimas „Išgyvenimo paslaptys“ (Paulina Miliūtė)

Norėčiau būti knyga, kurios pavadinimas būtų „Gyvenimo kalneliai“.

Jei būčiau knyga, jos pavadinimas būtų „Akimirka“ (komedija).

Jei būčiau knyga, vadinčiausi „Naujas gyvenimas“. Šios knygas žanras – drama, o temos – savęs ieškojimas, nuotykiai ir ateitis. (Goda Girgždytė)

Norėčiau būti detektyvu, nes mano gyvenimas būtų kupinas nuotykių. (Agnė Stulgaitė)

Aš būčiau romanas. Tema – kaip būti savimi? Turinys – mergina stengiasi būti savimi, o ne tokia, kokia nori ją matyti kiti. Būčiau „sava“ knyga. (Greisė Butkutė)