Balandžio 29 dieną matematikos ir informatikos mylėtojai kartu su matematikos mokytojomis vyko į Palangoje Vilniaus Universiteto surengtą seminarą "Studijos ir mokslas VU Matematikos ir informatikos fakultete".

Renginį sudarė dvi sesijos. Pirmoje kartu ir mokiniai, ir mokytojai klausėsi paskaitų apie dalumo požymius, dirbtinį intelektą. Paskaitas vedė VU daktarai, docentai ir profesoriai. Antroje sesijoje mokiniai klausėsi paskaitų apie sąryšius, priežastis bei statistiką. Taip pat sužinojo apie atstumą ir galimybę priimti sprendimus. O mokytojai gilino žinias apie matematikos mokymo tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. Pabaigoje laukė protų mūšis. Nugalėtojai buvo apdovanoti šauniais prizais.

Iš seminaro pasisėmėme naujų žinių, įgūdžių ir nepaprastos patirties. 

 

Mokinių atsiliepimai:

 Renginys buvo įdomus. Ypač patiko pirma paskaita apie patį fakultetą ir studijas jame. Manau, tai padės apsispręsti renkantis universitetą. (Edgar)

Pirmosios paskaitos buvo įdomios, tačiau kitos dvi truputį nuobodesnės. Protų mūšis patiko, nors nebuvo per lengvas. Susipažinau su įdomiais žmonėmis ir turėjau progą susitikti su savo buvusiais klasiokais. Šioje ekskursijoje buvo įdomių patirčių. Laukiu kitų metų, kad galėčiau vėl ten nuvykti. (Gvidas)

Vyko kelios paskaitos / pristatymai. Pora jų buvo įdomūs, bet kiti gana sunkiai suprantami, kadangi buvo gausu formulių ir teorijos. Visas renginys buvo smagiai suorganizuotas, nieko netrūko bei buvo įtraukiantis ir įdomus. Džiaugiuosi, kad dalyvavau. (Dovilė)

Išvyka į Palangą man patiko. Sužinojau naujų dalykų apie matematiką iš VU matematikos ir informatikos dėstytojų ir jį baigusių. Patiko protų mūšis. (Nojus)

Buvo gerai, beveik visos paskaitos buvo įdomios. Labiausiai patiko paskaita apie loginį mąstymą, dirbtinį intelektą ir statistiką. (Kipras)

Buvo labai įdomu. Labiausiai patiko protų mūšis. (Deimantė)

Patiko, kaip matematiškai galima išspręsti loginį uždavinį. (Edvinas)

Buvo įdomūs loginiai uždaviniai. (Andrius)

Buvo labai įdomi ir labai naudinga informacija. Labiausiai patikusios paskaitos: dalumo požymiai, apie atstumą ir galimybę priimti sprendimą. Patiko, kai pasakojo apie bioinformatiką, informacines technologijas. Paliko didelį įspūdį. (Deimantė)

Man patiko paskaitų temos. Dalumo požymiai buvo labai sudėtingi. Įdomi tema „Koreliacija ir priežastingumas“. Dirbtinio intelekto metodo taisyklės buvo įdomios. Daug lygčių, kurių dar net nebuvau mačiusi. Labai greitai dėstė, buvo proga išmokti rašyti greitai. Dėstytojai mokėjo pajuokauti, tai pagyvino paskaitas. Kavos pertraukėlės, pietūs buvo labai skanūs. (Rusnė)

Sužinojau daug naujų dalykų. Labai sudėtinga buvo suprasti dalumo požymius. Įdomu buvo, kai kalbėjo apie klasifikavimą ir kaip atskirti grupes. Labiausiai patiko protų mūšis, kurio metu susipažinau su naujais žmonėmis iš kitų mokyklų. Labai nustebino ir patiko dovanėlės: maišelis, tušinukas, užrašų knyga su VU matematikos ir informatikos fakulteto logotipais, matematikos uždavinių knygelės.

Informavo Inelda Liekytė