Nuo susitikimų su įdomiais mūsų krašto žmonėmis iki svajonių miestų kūrimo bei užsiėmimų netradicinėse erdvėse - Šilutės pirmojoje gimnazijoje startuoja Praktinių studijų dienos. III a susitiko su poetu, renginių vedėju, mūsų gimnazijos mokiniu M.Budraičiu, klausėsi jo eilių, sužinojo, kaip siekti savo tikslo,  o vėliau ir patys paragavo kūrėjo duonos dirbdami grupėse ir pristatydami savo tekstus klasei. Artimiausiu metu trečiokai sudės savo tekstus ir nuotraukas į knygą bei pristatys kitiems. 

Kitų klasių veiklos: 

Ic klasės auklėtojas A.Gečas pasakoja: "Mūsų tema "Šilutės krašto vandens keliai" ir mes, I c klasė, aplankėme Mingę, Krokų lankos ežerą, Ventės ragą, plaukėm Atmata, pro Kniaupo įlanką, matėm Vilhelmo kanalą ir grįžome į Mingę. Buvo nuostabi kelionė ir dar ir dar kartą pamatai, koks puikus mūsų kraštas. Mylėkite jį."

III a klasė 

II a klasė

I c klasė

III c klasė

I a klasė