Mūsų gimnazistai su lietuvių kalbos mokytoja J.Ežerinske dalyvavo europarlamentaro L. Mažylio organizuotame konkurse "Švenčiu Lietuvą". Konkurso tema - "Ko mane išmokė Lietuva?" Galite pasigrožėti dalyvių kūriniais:

IVa Ko mane išmokė Lietuva?

Lietuva – valstybė, jos istorija didinga.

Išmokė mane mama pirmuosius žingsnius žengti

Į plačiuosius tėvynės laukus ir miškus.

Mano atodūsis ramus palydi virš tėviškės pievų

Skriejančius grįžusius namo paukščius.

Įkvėpdama jaučiu aš laisvės lietaus

Tyrus ir gaivius krintančius lašus.

Skubu keliu, kuris mane veda iš vaikystės į ateitį.

Iš jaukaus mamos glėbio keliauju į laisvą rytojų.  (Kamilė Dulkytė IVa 18 metų)

 

IIIc Ko mane išmokė Lietuva?

Paskutiniai nepilnametystės metai, kurie bėga taip nenumaldomai greitai, priverčia susimąstyti, kas aš esu iš tiesų, ką jau gyvenime esu pasiekusi, ar mano pasiekimai daro mane žmogumi. O gal dar esu skrajojantis paukštis, kuris neranda vietos ir savęs? Užaugau Lietuvoje, čia turiu daug galimybių savo svajonėms ir tikslams įgyvendinti. Tačiau man reikia motyvacijos. Vaizdžiai tariant, man reikalinga tėviškės pieva, kur pasileisčiau plaukus ir lakstydama laisvai galėčiau svajoti, o svajodama suvokti, kodėl aš esu šioje žemėje. Mano tėvynė mane išmokė svajoti, galvoti, siekti. Bet aš dar labai jauna. Tad kur ta laisvės pieva, kur rasčiau visa tai, ko ieškau? (Gabrielė Valiūtė IIIc 17 metų)

Pridedama Žilvino Nogniaus IIIc 17 metų iliustracija (spalvota)

 

Id Ko mane išmokė Lietuva?

Manau, visi atėjome

Iki tos kelio dalies,

Kurioje mes supratome,

Kad reikia gyventi lyg paskutinę dieną.

Lyg nebūtų rytojaus,

Nes nežinosi, kas bus rytoj ar poryt.

Tai iš dienos kelio turime pasisemti viską,

Ką galime, nes kito karto gali nebebūti. (Akvilė Jasinevičiūtė Id 15 metų)

Pridedama Emos Liutkevičiūtės Id 16 metų iliustracija (nespalvota)